Studenckie wymiany w ramach programu Erasmus oraz jego następcy, czyli programu Erasmus+, są organizowane w Europie już od 30 lat. Polacy na zagraniczne studia wyjeżdżają od 1998r. W ciągu tych 18 lat liczba naszych rodaków decydujących się na edukacyjny wyjazd wzrosła ponad dziesięciokrotnie – z 1400 do ponad 14 000 osób wyjeżdżających każdego roku na erasmusowe stypendium. W jeszcze szybszym tempie wzrosła liczba studentów przyjeżdżających do Polski. Na początku, czyli w 1998 r., nasz kraj wybrało zaledwie 220 osób, dziś możemy już mówić o modzie na studia w Polsce!

Kolejnym dowodem na to, że program Erasmus odniósł sukces jest nazwa funkcjonującego od 1 stycznia 2014 r. programu Erasmus+. W biznesie marka, która się sprawdza jest promowana i na niej budowane są kolejne produkty. Doskonałe efekty, jakie osiągnął Erasmus sprawiły, że zyskał on uznanie Komisji Europejskiej i dał podwaliny do budowania kolejnego programu w dziedzinie edukacji, jakiem jest jego następca – program Erasmus+.

Dołącz do obchodów 30-lecia programu Erasmus w roku 2017

 • Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+

  styczeń

  Inauguracja krajowych obchodów 30-lecia programu Erasmus odbyła się podczas czwartej edycji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+, który miał miejsce 11 stycznia 2017 r. na PGE Narodowym. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 1000 osób – uczestników unijnych programów edukacyjnych oraz przedstawicieli instytucji, które dopiero planują zrealizować własny projekt edukacyjny.

  Zapraszamy do obejrzenia reportażu oraz galerii zdjęć z wydarzenia. Na stronie materiałów pokonferencyjnych Akademii Erasmus+ można znaleźć również prezentacje ze spotkań informacyjnych.

 • Erasmus+ Bus

  styczeń

  Przed nami tysiące kilometrów, 20 odwiedzonych miejscowości przez cały rok, nowi beneficjenci. Całoroczny projekt, dzięki któremu eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ dotrą z informacją o programie do wszystkich zakątków Polski, ruszył 11 stycznia 2017 r. Spotkasz nas m.in. 31 stycznia w Orzyszu, a w lutym w miejscowości Golub-Dobrzyń. Jeśli chcesz, żebyśmy dotarli także do Ciebie, zgłoś się przez nasz formularz na stronie www.erasmusplus.org.pl/bus.

 • Zaprojektuj plakat promujący jubileusz 30-lecia programu Erasmus

  luty

  Jesteś studentem, chcesz z nami świętować 30-lecie Erasmusa – zaprojektuj plakat, który będzie promował nasz jubileusz na Twojej uczelni i podczas naszych wydarzeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia. Termin nadsyłania prac upływa 28 lutego 2017 r.

  Czytaj dalej »

 • I ty możesz zostać Ambasadorem Erasmusa+

  marzec

  Jesteś studentem, wykładowcą, nauczycielem, uczniem a może liderem lokalnej organizacji? Korzystałeś ze środków programu Erasmus+? Powiedz nam, jakie korzyści osiągnąłeś? Jakie kompetencje nabyłeś? Możesz opowiedzieć o swojej przygodzie z Erasmusem, przesyłając nam fotorelacje, pisząc felieton albo kręcąc krótki film. Szczegóły kampanii pojawią się na naszej stronie internetowej.

 • SelfiE+ – rozwój konkursu na inne sektory

  marzec

  Platforma SElfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programu Erasmus+ Edukacja szkolna. To tutaj można zaprezentować swoje działania projektowe realizowane podczas wizyt u zagranicznych partnerów, czy też lokalne inicjatywy. Społeczność SElfie+ to wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, inspiracja dla instytucji, a także doskonała zabawa połączona z uczeniem się. Udostępnimy ten konkurs również dla uczestników innych sektorów.
  Pomyśl, jak najlepiej zaprezentować i pokazać innym to, co się dzieje w projekcie. Pokaż, że projekty edukacyjne realizowane w ramach programu Erasmus+ są atrakcyjne. Wybierz to, co najbardziej przyciąga oko. Najlepsze zdjęcia w poszczególnych kategoriach reprezentujących sektory Erasmusa+ nagrodzimy w trakcie roku. Ogłoszenie pierwszych konkursów nastąpi w marcu 2017 r.

 • Festiwal Solidarni w Europie

  maj

  W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, międzynarodowego przedsięwzięcia realizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej, zorganizujemy festiwal, podczas którego pokażemy m.in. siłę Wolontariatu Europejskiego. Młodzież zaprosimy do udziału w debacie, w której podejmiemy próbę odniesienia się do takich zagadnień, jak: solidarność społeczna i polityczna, wsparcie młodzieżowych organizacji w ramach programu Erasmus+, czy też przyszłość Europy w kontekście młodzieży. Koncert towarzyszący festiwalowi będzie wspaniałym zakończeniem obchodów ETM.

 • Seminarium Ponadnarodowa mobilność edukacyjna wsparciem w kształtowaniu kompetencji niezbędnych na rynku pracy

  czerwiec

  Świętuj razem z nami 60 lat Europejskiego Funduszu Społecznego i Traktatów Rzymskich oraz 30-lecie programu Erasmus. Podczas seminarium przedstawimy, jak synergia pomiędzy tymi programami wpływa na współpracę sektora edukacji z rynkiem pracy w Polsce.
  Dodatkowym działaniem będzie POWERGEDON – rywalizacja sportowa, w której oprócz beneficjentów wezmą udział przedstawiciele Ministerstw: Rozwoju, Edukacji Narodowej, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz FRSE.

Aktualności

Pokaż wszystkie »

SZUKAMY AMBASADORÓW PROGRAMU ERASMUS+

W wielu z wydarzeń planowanych w związku z obchodami trzydziestolecia programu Erasmus wezmą udział „ambasadorzy programu Erasmus”. W każdym państwie wybierane będą osoby, które dzięki udziałowi w programie Erasmus odmieniły swoje życie i osiągnęły sukces zawodowy. Wyboru dokonamy na podstawie wpływu, jaki program Erasmus miał na życie zawodowe i prywatne uczestników ankiety. Zadaniem ambasadorów będzie zachęcanie innych studentów i pracowników do skorzystania z możliwości zmiany życia i poszerzenia horyzontów, jakie oferuje program.

Patronaty medialne

tvpinfo
rdc
forum_akademickie