16Paź2014

Międzynarodowe szkolenie „Be the Hero of Your Journey / CZ-PL-SK Initiatives”

Rodzaj spotkania: szkolenie międzynarodowe
Termin spotkania: 16-19 października 2014 r.
Miejsce: Czechy
Erasmus+ Młodzież

Działacie w organizacji młodzieżowej lub nieformalnej grupie? Chcielibyście zorganizować projekt łączący wątki lokalne z międzynarodowymi? Przyjedźcie we dwójkę na szkolenie do Czech!

Skorzystajcie z niepowtarzalnej szansy jaką dają Ci organizatorzy szkolenia „Be the Hero of Your Journey / CZ-PL-SK Initiatives”. W połowie października (16-19.10) w okolicach czeskiej Pragi spotka się 30 osób z Polski, Czech i Słowacji. W sumie reprezentowanych będzie 15 grup i organizacji. Dowiecie się jak rozpocząć swoją podróż z Programem Erasmus+ i Międzynarodowymi Inicjatywami Młodzieży.

Zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy lub organizacji. Dowiecie się jak działać lokalnie i międzynarodowo w tym samym projekcie. Spotkacie potencjalnych partnerów z krajów naszych południowych sąsiadów. Szkolenie poprowadzi trzech trenerów, w tym jeden z Polski. Co więcej przez półtora dnia będziecie mogli korzystać z konsultacji prowadzonych przez pracownika instytucji zarządzacej programem Erasmus+ w Polsce.

Ponadto po szkoleniu przez okres kilku miesięcy uczestnicy będą wspierani przez trenera i pracownika Narodowej Agencji w procesie przygotowania projektu.

Cel i tematyka: 

  • umożliwienie zdobycia doświadczenia w zakresie stosowania edukacji pozaformalnej w projekcie,
  • poznanie sposobów wspierania młodzieży w pracy projektowej,
  • poznanie zasad Programu Erasmus+ oraz Międzynarodowych Inicjatyw Młodzieżowych (będących częścią Akcji 2.)
  • zaplanowanie przyszłych wspólnych projektów z przedstawicielami 15 organizacj i instytucji.

Profil uczestnika: 

W szkoleniu weźmie udział maksymalnie łącznie 30 osób ze wszystkich krajów, które:

  • sprawnie porozumiewają się w języku angielskim,
  • mają ukończone 18 lat,
  • są bardzo poważnie zainteresowane i skoncentrowane na realizacji projektu Międzynarodowej Inicjatywy Młodzieżowej z partnerami z Republiki Czeskiej i Słowacji (w ramach Akcji 2. programu Erasmus+),
  • mają realną możliwość zrealizować po szkoleniu taki projekt  (należą do organizacji, działają w grupie młodzieży zainteresowanej podjęciem współpracy z Czechami i Słowakami),
  • mogą wziąć udział w całości szkolenia,
  • mogą przyjechać w dwuosobowym składzie (reprezentując tym samym grupę lub organizację).

Zgłoszenia: 

Szczegółowe informacje i program szkolenia, a także link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na portalu SALTO, poprzez który należy przesyłać zgłoszenia:

Rejestracja zakończona.

Termin zgłoszeń upływa 21 września 2014.

Warunki uczestnictwa: 

Wydarzenie realizowane jest ze środków programu Erasmus+ Młodzież.

Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają czescy organizatorzy.

Zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani będą do samodzielnego zakupu biletów oraz opłacenia kosztów podróży z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji wydarzenia.

Koszty podróży (oprócz transportu miejskiego w miejscu zamieszkania) zostaną zwrócone zakwalifikowanym uczestnikom przez Polską NA do wysokości 500 euro po zakończeniu spotkania i przekazaniu podpisanego raportu oraz formularza zwrotu kosztów wraz z oryginałami biletów.

Aby udokumentować wkład uczestnika w koszty wydarzenia razem z rozliczeniem kosztów należy przesłać dokument potwierdzający ubezpieczenie (z ceną) oraz bilety komunikacji miejskiej, jeśli z niej korzystano dojeżdżając na lotnisko w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem.

Kontakt: 

Mikołaj Różycki
e-mail: mrozycki@frse.org.pl
tel.: 22 46 31 415

Informacje dodatkowe: 

Dla osób które nie miały wcześniej styczności z Programem Erasmus+ lub Programem „Młodzież w działaniu” (poprzedniku Erasmus+ „Młodzież”) proponujemy zapoznanie się z podstawowymi informacjami oraz przykładami projektów jakie można organizować (w tym zwłaszcza Międzynarodowe Inicjatywy Młodzieżowe).

Polecamy strony:

Kategorie