30Wrz2017

Bieg Erasmusa

Bieg Erasmusa to wydarzenie związane z obchodami 30-lecia istnienia programu. Bieg jest również formą obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.

Już 30 września, w samo południe do biegowego pojedynku stanie 100 drużyn. Każda z nich pokona 30 km. Każdy z sześciu uczestników sztafety przebiegnie 5 km na dwóch równych pętlach.

Patronat nad biegiem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, które planuje także wystawienie własnej sztafety. Nad elektronicznym pomiarem czasu czuwać będzie firma Ultimasport.pl.

Czy da się jednocześnie poczuć ducha rywalizacji i ducha współpracy? Na Biegu Erasmusa – tak! Rywalizacja sztafet to niezapomniane emocje i wzajemny doping.

Do walki zagrzewać też będzie w rytm bębnów zespół Ritmo Bloco, który na koniec imprezy zagra wspólny koncert z zespołem instrumentalistów dętych Brass Federacja.

W pakiecie startowym znajdziesz m.in. techniczną koszulkę, kupon na posiłek regeneracyjny, napój energetyczny od programu PO WER, bezzwrotny numer startowy z chipem. Wszystko w worku biegowym od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach – nagrody rzeczowe i puchary.

Biorąc udział w Biegu Erasmusa Twoja sztafeta wspiera innowacyjny projekt WalkCamp Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia.

Kategorie