Międzynarodowy Bieg Erasmusa+

29 września 2018 r.

25 okrążeń na stadionie lekkoatletycznym

Biegowe emocje w 4-osobowych sztafetach

Aktualności

 • Sukces Biegu Erasmusa

  Sukces Biegu Erasmusa

  Bieg Erasmusa, zorganizowany z okazji 30-lecia programu oraz w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu ukończyły 34 sześcioosobowe sztafety, czyli 204 osoby, w tym: 104 mężczyzn, 100 kobiet. Chyba w żadnym jeszcze biegu w Polsce nie było tak wyrównanego składu! Wystartowały także …Czytaj dalej »
 • Polski Komitet Olimpijski patronem Biegu Erasmusa!

  Polski Komitet Olimpijski patronem Biegu Erasmusa!

  Olimpijskie koła na koszulce, numerze startowym i medalu Biegu Erasmusa? Tak! Otrzymaliśmy patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który kibicuje naszej biegowo-charytatywnej inicjatywie i… zachęca do zgłaszania sztafet. Czy takie wydarzenie można przegapić…? 30 września, 30-lecie, 30 kilometrów – magia liczb już …Czytaj dalej »
 • Trzymaj rytm biegu z Ritmo Bloco

  Trzymaj rytm biegu z Ritmo Bloco

  Niezależnie od wrześniowej aury rytm zawodnikom w trakcie Biegu Erasmusa będzie nadawać najbardziej słoneczna i najgłośniejsza orkiestra w Polsce – Ritmo Bloco, mistrzowie samby batucady! To jednak nie wszystko – po biegu i ceremonii nagrodzenia zwycięskich sztafet zapraszamy na wspólny …Czytaj dalej »
Pokaż wszystkie »

Kartę startową należy wydrukować, wypełnić i wręczyć organizatorom w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego, w hali gier obok stadionu lekkoatletycznego (AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34), w dniu biegu, w godzinach 12:00 – 16:30. Szczegółowe informacje podamy pod koniec czerwca 2018 r.

 

Kartę startową muszą podpisać wszyscy uczestnicy sztafety.

Najczęściej zadawane pytania

Czy oprócz klasyfikacji OPEN są dodatkowe klasyfikacje?

Tak, do wyboru jest jedna z dwóch dodatkowych klasyfikacji:

 

 1. Sztafety równo zmieszane – 2 kobiety, 2 mężczyzn w drużynie
 2. Obecni lub byli beneficjenci programu Erasmus+ wraz z wcześniejszymi edycjami oraz programów zarządzanych przez FRSE (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig, Młodzież, Młodzież w działaniu, Salto-EECA, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, konsultanci sieci Eurodesk, nauczyciele i edukatorzy korzystający z narzędzi eTwinning). Klasyfikacja obejmuje osoby z Polski i zagranicy. Drużyny mogą być wielonarodowe. W jednej sztafecie mogą biec osoby reprezentujące różne akcje/ sektory, zarówno byli jak i obecni beneficjenci.

Do sklasyfikowania w danej kategorii potrzebny jest start co najmniej 4 drużyn

Czy jedna osoba może pobiec w dwóch sztafetach?

Tak. Są jednak dwa warunki. Pierwszy – drużyny, do których dołącza, muszą startować w różnych seriach. Drugi – musi być zgłoszona do składu obu drużyn, z którymi chce biec. Powinno się to odbyć na etapie rejestracji, dopuszcza się jednak sytuację zasilenia szeregów innej drużyny tuż przed biegiem (patrz punkt poniżej).

Tuż przed startem wykruszyła nam się jedna osoba. Co robić?

Należy ten fakt zgłosić do organizatora przed biegiem. Taką osobę powinien zastąpić zawodnik rezerwowy. Można również zaprosić do udziału zawodnika z innej sztafety (startującej w innej serii), ale wyniki będą podane dla składu zgłoszonego podczas rejestracji. W wyjątkowych sytuacjach (ostateczna decyzja należy do organizatora) drużyna będzie mogła pobiec w 3-osobowym składzie.

Ile wynosi opłata startowa?

Opłata startowa wynosi 190 zł za drużynę. Wartość pakietów znacząco przekracza kwotę wpisowego. Opłaty należy dokonać do 7 dni od daty zarejestrowania się. Bieg Erasmusa+ jest biegiem charytatywnym, a całość wpłat trafi na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizację projektu WalkCamp na rzecz osób po amputacjach.

Co znajdziemy w pakiecie startowym?

W pakiecie znajdą się: bardzo dobrej jakości i dopasowane do siebie kolorystycznie: techniczna koszulka, rękawki biegowe i termoaktywna opaska, kupon na posiłek regeneracyjny i napój, numer startowy, agrafki i pałeczka sztafetowa (jedna dla drużyny).

Czy będą medale dla uczestników i nagrody dla zwycięzców?

Tak. Każdy uczestnik, który dobiegnie do mety, otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy klasyfikacji OPEN oraz klasyfikacji dodatkowych otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary (dla każdego uczestnika sztafety).

Chcę pobiec ze znajomymi. Możemy stworzyć drużynę?

Tak. Nie musicie być pracownikami firmy czy organizacji, bieg jest otwarty dla wszystkich, którzy zbiorą drużynę.

O biegu

II edycja Biegu Erasmusa+ po raz drugi wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. W tym roku Bieg będzie częścią większego wydarzenia, jakim jest Europejska Noc Sportu. Organizatorami biegu oraz całego wydarzenia są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Za techniczną obsługę biegu odpowiada Fundacja Wychowanie przez Sport, znana w całej Polsce z inicjatywy Biegam bo Lubię. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła radiowa Trójka, a zawody poprowadzą na żywo dziennikarz Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski, mistrz Europy na 400 m przez płotki.

Uczestnicy biegu, dokonując opłat startowych wesprą podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – cała kwota zostanie przekazana na rzecz projektu WalkCamp.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat działalności, a dystans biegu to 25 okrążeń! Do biegowego pojedynku stanie blisko 700 osób, biegnąc w 4-osobowych sztafetach, w trzech seriach. 25 okrążeń na bieżni stadionu lekkoatletycznego warszawskiego AWF-u daje razem olimpijski dystans 10 km. Drużyny same decydują, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokona każdy uczestnik. Pierwsza z serii ruszy o godz. 17.00.

Czy da się jednocześnie poczuć ducha rywalizacji i ducha współpracy? Na Biegu Erasmusa – tak! Rywalizacja sztafet to niezapomniane emocje i wzajemny doping. Bieg będzie miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: na starcie staną drużyny z zagranicy, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagać będą zagraniczni wolontariusze z wielu krajów.

Do walki zagrzewać będzie w rytm bębnów zespół Ritmo Bloco. Przed I serią Biegu Erasmusa+ odbędą się biegi dziecięce, w różnych kategoriach wiekowych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z zajęć dla najmłodszych, gier edukacyjnych, stanowiska informacyjnego programu Erasmus+, zajęć zumby. Będzie można również poznać (i zagrać) tradycyjne gry europejskie. Sportowe zajęcia prowadzić będą znani sportowcy, m.in. Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona, Artur Siódmiak.

W pakiecie startowym znajdą się m.in. bardzo dobrej jakości i dopasowane do siebie kolorystycznie: techniczna koszulka, rękawki biegowe i termoaktywna opaska (o wartości znacznie przekraczającej cenę pakietu), kupon na posiłek regeneracyjny i napój. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz wodę od Fundacji Odzysku Opakowań Aluminiowych Recal, a zdobywcy miejsc I-III OPEN i w poszczególnych kategoriach – nagrody rzeczowe i puchary.

Przewidujemy również bieg-niespodziankę – „Ucieknij przed mistrzem!”. Szczegóły już wkrótce.

Kontakt

Sprawy organizacyjne i wolontariat: Łukasz Smogorowski
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail:
tel. 22 46 31 455

Kwestie formalne i promocyjne: Karolina Kwiatkowska
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail:
tel. 22 46 31 179

Ruszmy się! – żeby inni mogli się sprawnie poruszać

Biorąc udział w Biegu Erasmusa Twoja sztafeta wspiera innowacyjny projekt WalkCamp Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

WalkCamp jest wartościową, bardzo potrzebną i sprawdzoną już w działaniu inicjatywą, która pomaga osobom po amputacjach w nauce prawidłowego chodu. Dzięki kilkudniowym, intensywnym zajęciom uczestnicy uczą się, jak w 100% wykorzystywać możliwości swoich protez. Uczą się pełnej aktywności – nawet biegowej!

Ale WalkCamp to coś więcej. To także praca z psychologiem i pomoc w oswojeniu się z protezą, w akceptacji wizerunku własnego ciała. To możliwość znalezienia odpowiedzi na pytania i wątpliwości, z których nie zdajemy sobie sprawy. Zajęcia prowadzą doświadczeni protetycy, fizjoterapeuci i psycholodzy.

Dzięki Tobie, Twojej Drużynie i wszystkim startującym w biegu Fundacja zrealizuje kolejną edycję WalkCampu! Całość opłaty startowej przeznaczamy tylko na ten cel. WalkCamp możesz także wesprzeć niezależnie od biegu, poprzez stronę projektu.

 

Organizator

mist

Patroni

trojka

Wspieramy