Bieg Erasmusa

30 kilometrów sztafetowych zmagań
na 30-lecie programu

Aktualności

 • Sukces Biegu Erasmusa

  Sukces Biegu Erasmusa

  Bieg Erasmusa, zorganizowany z okazji 30-lecia programu oraz w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu ukończyły 34 sześcioosobowe sztafety, czyli 204 osoby, w tym: 104 mężczyzn, 100 kobiet. Chyba w żadnym jeszcze biegu w Polsce nie było tak wyrównanego składu! Wystartowały także …Czytaj dalej »
 • Polski Komitet Olimpijski patronem Biegu Erasmusa!

  Polski Komitet Olimpijski patronem Biegu Erasmusa!

  Olimpijskie koła na koszulce, numerze startowym i medalu Biegu Erasmusa? Tak! Otrzymaliśmy patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który kibicuje naszej biegowo-charytatywnej inicjatywie i… zachęca do zgłaszania sztafet. Czy takie wydarzenie można przegapić…? 30 września, 30-lecie, 30 kilometrów – magia liczb już …Czytaj dalej »
 • Trzymaj rytm biegu z Ritmo Bloco

  Trzymaj rytm biegu z Ritmo Bloco

  Niezależnie od wrześniowej aury rytm zawodnikom w trakcie Biegu Erasmusa będzie nadawać najbardziej słoneczna i najgłośniejsza orkiestra w Polsce – Ritmo Bloco, mistrzowie samby batucady! To jednak nie wszystko – po biegu i ceremonii nagrodzenia zwycięskich sztafet zapraszamy na wspólny …Czytaj dalej »
Pokaż wszystkie »

Kartę startową należy wydrukować, wypełnić i wręczyć organizatorom w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego (jest to warunek jego otrzymania):

 • w piątek, w godz. 14.00 – 19.00, w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, Aleja Solidarności 90, 01-003 Warszawa
 • w sobotę, w miasteczku biegowym, w głównym namiocie, w godzinach 9.00 – 11.00.

Kartę startową muszą podpisać wszyscy uczestnicy sztafety.

Najczęściej zadawane pytania

Czy osoby spoza Warszawy mogą liczyć na zwrot kosztów podróży?

Tak! Tego jeszcze na zawodach biegowych nie było. Koszty podróży zwracamy po wydarzeniu. Co należy zrobić i o czym pamiętać:

 • wybieramy najtańszą opcję przejazdu w odpowiadającej nam godzinie (bilety II klasy lub klasy ekonomicznej w środkach komunikacji publicznej, takich jak: pociąg, autobus, bus, samolot etc.);
 • możliwy jest dojazd samochodem, ale koszty podróży zwracane są do równowartości ceny biletów kolejowych lub autobusowych II klasy na danej trasie;
 • limit kosztów podróży to 600 zł na osobę;
 • po wydarzeniu należy przesłać wypełniony formularz zwrotu kosztów podróży wraz z oryginałami biletów. Adres do wysyłki: FRSE, Al. Jerozolimskie 142 A, 02-305 Warszawa (koniecznie z dopiskiem: TCA – Bieg Erasmusa);
 • jeśli na biletach nie widać ceny, należy załączyć rachunek lub fakturę wystawioną na pasażera;
 • w przypadku podróży samochodem należy załączyć wydruk ze strony internetowej przewoźnika z ceną połączenia na danej trasie (bilety kolejowe lub autobusowe II klasy);
 • istnieje możliwość rozliczenia grupowego kosztów podróży.

Czy oprócz klasyfikacji OPEN są dodatkowe klasyfikacje?

Tak, do wyboru jest jedna z trzech dodatkowych klasyfikacji:

1) Sztafety równo zmieszane – 3 kobiety, 3 mężczyzn w drużynie

2) Obecni lub byli studenci i uczniowie, którzy biorą lub brali udział w wymianach, praktykach, stażach programu Erasmus+ lub jego poprzednich edycji (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius) oraz

3) Obecni lub byli beneficjenci programu Erasmus+ oraz jego poprzednich edycji, za wyjątkiem studentów i uczniów (sektory: Erasmus, Młodzież, Młodzież w działaniu, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig oraz eTwinning, Eurodesk, SALTO EECA)

Do sklasyfikowania w danej kategorii potrzebny jest udział co najmniej 4 drużyn.

Czy jedna osoba może pobiec dwa razy?

Tak. Jedna osoba może pobiec dwa razy w tej samej sztafecie, albo w dwóch różnych sztafetach, pod warunkiem pokonania dwóch dystansów (na dwóch różnych zmianach). Nazwisko takiej osoby powinno się pojawić w formularzu zapisów dwa razy, w odpowiedniej rubryce (numer zawodnika w formularzu jest numerem zmiany).

Brakuje nam jednej osoby do dodatkowej, erasmusowej klasyfikacji. Czy możemy zaprosić kogoś innego?

Tak. W ramach dodatkowych klasyfikacji nr 2 i 3 jedna osoba w drużynie może nie być beneficjentem erasmusowych programów. Podobnie w przypadku drużyn firm i organizacji – w ich składzie również może się znaleźć osoba z zewnątrz.

Ile wynosi opłata startowa?

Minimalna opłata startowa wynosi 180 zł za drużynę. Opłaty należy dokonać do 5 dni od daty zarejestrowania się na bieg. Bieg Erasmusa jest biegiem charytatywnym, a całość wpłat trafi na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a dokładnie: realizację projektu WalkCamp na rzecz osób po amputacjach. Jeśli twoja drużyna (organizacja, firma) chciała by wesprzeć ten projekt bardziej, do wyboru są 4 rodzaje opłat: 180, 300, 500 i 1000 zł. Za 500 zł przewidziane jest również zamieszczenie logo wpłacającej firmy/ organizacji w sekcji honorowych darczyńców na stronie biegu, a za 1000 zł – dodatkowo na stronie Fundacji.

Co znajdziemy w pakiecie startowym?

W pakiecie znajdzie się worek biegowy od Ministerstwa Sportu i Turystyki, napoje energetyczne od programu PO WER, numery startowe bezzwrotne z chipami, agrafki, koszulki techniczne, buffy biegowe, kupon na posiłek regeneracyjny, materiały promocyjne od programu Erasmus+. Na mecie każdy otrzyma napój izotoniczny oraz pamiątkowy medal.

Czy będą medale dla uczestników i nagrody dla zwycięzców?

Tak. Każdy uczestnik, który dobiegnie do mety, otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy klasyfikacji OPEN oraz klasyfikacji dodatkowych otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary (dla każdego uczestnika sztafety).

Chcę pobiec ze znajomymi. Możemy stworzyć drużynę?

Tak. Nie musicie być pracownikami firmy czy organizacji, bieg jest otwarty dla wszystkich, którzy zbiorą drużynę.

O biegu

Bieg Erasmusa to wydarzenie związane z obchodami 30-lecia istnienia programu. Bieg jest również formą obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.

W samo południe do biegowego pojedynku stanie 100 drużyn. Każda z nich pokona 30 km. Każdy z sześciu uczestników sztafety przebiegnie 5 km na dwóch równych pętlach.

Patronat nad biegiem objęły: Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które planuje także wystawienie własnej sztafety. Nad elektronicznym pomiarem czasu czuwać będzie firma Ultimasport.pl.

Czy da się jednocześnie poczuć ducha rywalizacji i ducha współpracy? Na Biegu Erasmusa – tak! Rywalizacja sztafet to niezapomniane emocje i wzajemny doping.

Do walki zagrzewać też będzie w rytm bębnów zespół Ritmo Bloco, który na koniec imprezy zagra wspólny koncert z zespołem instrumentalistów dętych Brass Federacja.

W pakiecie startowym znajdziesz m.in. techniczną koszulkę, kupon na posiłek regeneracyjny, napój energetyczny od programu PO WER, bezzwrotny numer startowy z chipem. Wszystko w worku biegowym od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal z logo biegu i patronów oraz napój izotoniczny od Fundacji Recal, a zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach – nagrody rzeczowe i puchary.

Kontakt

Łukasz Smogorowski
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail:
tel. 22 46 31 455

Ruszmy się! – żeby inni mogli się sprawnie poruszać

Biorąc udział w Biegu Erasmusa Twoja sztafeta wspiera innowacyjny projekt WalkCamp Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

WalkCamp jest wartościową, bardzo potrzebną i sprawdzoną już w działaniu inicjatywą, która pomaga osobom po amputacjach w nauce prawidłowego chodu. Dzięki kilkudniowym, intensywnym zajęciom uczestnicy uczą się, jak w 100% wykorzystywać możliwości swoich protez. Uczą się pełnej aktywności – nawet biegowej!

Ale WalkCamp to coś więcej. To także praca z psychologiem i pomoc w oswojeniu się z protezą, w akceptacji wizerunku własnego ciała. To możliwość znalezienia odpowiedzi na pytania i wątpliwości, z których nie zdajemy sobie sprawy. Zajęcia prowadzą doświadczeni protetycy, fizjoterapeuci i psycholodzy.

Dzięki Tobie i Twojej Drużynie Fundacja będzie bliżej celu – październikowego WalkCampu! Całość opłaty startowej przeznaczamy tylko na ten cel. Projekt możesz także wesprzeć niezależnie od biegu, poprzez stronę projektu.

Organizator

Partnerzy

logo frse

Patroni

a6f944fc-fdc9-47b9-8afe-fc505b16a14c

Wspieramy