Międzynarodowy Bieg Erasmusa+

29 września 2018 r.

PGE Narodowy
Biegowe emocje w 4-osobowych sztafetach

Aktualności

 • II Bieg Erasmusa+ za nami!

  II Bieg Erasmusa+ za nami!

  Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w #EuropejskiejNocySportu, współorganizowali wydarzenie lub w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do jego ogromnego sukcesu! W sportowych zmaganiach wzięło udział przeszło 75 drużyn, w różnych kategoriach wiekowych pobiegło ponad 200 dzieci, setki osób bawiły się przez …Czytaj dalej »
 • Atrakcje podczas Biegu Erasmusa+

  Atrakcje podczas Biegu Erasmusa+

  Do  Biegu Erasumusa + pozostały zaledwie 4 dni , a my mamy dla Was kolejną atrakcję! Polski Związek Przeciągania Liny zorganizuje zawody dla 4-5 osobowych zespołów! Drużyny będą rywalizować na specjalnej macie (ścieżce), pod okiem sędziów PZPL. Serdecznie zapraszamy. W …Czytaj dalej »
 • Bieg Erasmusa+2018 – biegi dziecięce

  Bieg Erasmusa+2018 – biegi dziecięce

  Podczas tegorocznej edycji Biegu Erasumsa + zapraszamy także do wspólnego biegania najmłodszych biegaczy. Biegi dziecięce odbędą się w 4 kategoriach wiekowych: 1. do 6 lat, ok. 150 metrów; start o godz. 15.40 2. przedział 7–9 lat, ok. 333 m (jedno …Czytaj dalej »
Pokaż wszystkie »

Najczęściej zadawane pytania

Czy oprócz klasyfikacji OPEN są dodatkowe klasyfikacje?

Tak, do wyboru jest jedna z dwóch dodatkowych klasyfikacji:

 

 1. Sztafety równo zmieszane – 2 kobiety, 2 mężczyzn w drużynie
 2. Obecni lub byli beneficjenci programu Erasmus+ wraz z wcześniejszymi edycjami oraz programów zarządzanych przez FRSE (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius, Grundtvig, Młodzież, Młodzież w działaniu, Salto-EECA, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, konsultanci sieci Eurodesk, nauczyciele i edukatorzy korzystający z narzędzi eTwinning). Klasyfikacja obejmuje osoby z Polski i zagranicy. Drużyny mogą być wielonarodowe. W jednej sztafecie mogą biec osoby reprezentujące różne akcje/ sektory, zarówno byli jak i obecni beneficjenci.

Do sklasyfikowania w danej kategorii potrzebny jest start co najmniej 4 drużyn

Czy jedna osoba może pobiec w dwóch sztafetach?

Tak. Są jednak dwa warunki. Pierwszy – drużyny, do których dołącza, muszą startować w różnych seriach. Drugi – musi być zgłoszona do składu obu drużyn, z którymi chce biec. Powinno się to odbyć na etapie rejestracji, dopuszcza się jednak sytuację zasilenia szeregów innej drużyny tuż przed biegiem (patrz punkt poniżej).

Tuż przed startem wykruszyła nam się jedna osoba. Co robić?

Należy ten fakt zgłosić do organizatora przed biegiem. Taką osobę powinien zastąpić zawodnik rezerwowy. Można również zaprosić do udziału zawodnika z innej sztafety (startującej w innej serii), ale wyniki będą podane dla składu zgłoszonego podczas rejestracji. W wyjątkowych sytuacjach (ostateczna decyzja należy do organizatora) drużyna będzie mogła pobiec w 3-osobowym składzie.

Ile wynosi opłata startowa?

Opłata startowa wynosi 185 zł za drużynę, a w przypadku osób zgłaszających się indywidualnie do drużyn w ciemno, jedną czwartą tej kwoty, czyli 46,25 zł. Wszystkie wpłaty wesprą realizację projektu WalkCamp Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty skierowanego do osób po amputacjach.

Co znajdziemy w pakiecie startowym?

W pakiecie znajdą się: bardzo dobrej jakości i dopasowane do siebie kolorystycznie: techniczna koszulka, rękawki biegowe i termoaktywna opaska, kupon na posiłek regeneracyjny i napój, numer startowy, agrafki i pałeczka sztafetowa (jedna dla drużyny).

Czy będą medale dla uczestników i nagrody dla zwycięzców?

Tak. Każdy uczestnik, który dobiegnie do mety, otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy klasyfikacji OPEN oraz klasyfikacji dodatkowych otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary (dla każdego uczestnika sztafety).

Chcę pobiec ze znajomymi. Możemy stworzyć drużynę?

Tak. Nie musicie być pracownikami firmy czy organizacji, bieg jest otwarty dla wszystkich, którzy zbiorą drużynę.

O biegu

Już 29 września 2018 roku odbędzie się II edycja Biegu Erasmusa+ na PGE Narodowym! Będzie to pierwszy bieg w całości rozgrywany na płycie stadionu. W tym roku bieg będzie częścią Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight. Organizatorami całego wydarzenia są:  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uczestnicy biegu, dokonując opłat startowych, wesprą podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – cała kwota zostanie przekazana na rzecz projektu WalkCamp.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 25 lat działalności i z tej okazji uczestnicy pokonają na płycie stadionu 25 okrążeń. Do biegowego pojedynku stanie blisko 700 osób, biegnąc w 4-osobowych sztafetach, w trzech seriach. 25 okrążeń na płycie stadionu daje łączny dystans około 8,5 km. Drużyny same decydują, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokona każdy uczestnik. Pierwsza z serii ruszy o godz. 17.00.

Czy da się jednocześnie poczuć ducha rywalizacji i ducha współpracy? Na Biegu Erasmusa+ – jak najbardziej tak! Rywalizacja sztafet to niezapomniane emocje i wzajemny doping. Bieg będzie miał po raz kolejny charakter międzynarodowy: na starcie staną drużyny z zagranicy, a w organizacji i zabezpieczeniu imprezy pomagać będą wolontariusze z wielu krajów.

Do walki zagrzewać będą bębny w rytmie samby batucady. Przed I serią Biegu Erasmusa+ odbędą się biegi dziecięce, w różnych kategoriach wiekowych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z zajęć dla najmłodszych, gier edukacyjnych, stanowiska informacyjnego programu Erasmus+, zostawić pociechę w strefie malucha, wziąć udział w maratonie zumby. Sportowe zajęcia prowadzić będą znani sportowcy, m.in. Marta Domachowska, Monika Pyrek, Zofia Klepacka, Andrzej Wrona, Artur Siódmiak.

W pakiecie startowym znajdą się m.in. bardzo dobrej jakości i dopasowane do siebie kolorystycznie: techniczna koszulka, rękawki biegowe i termoaktywna opaska oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a zdobywcy miejsc I-III OPEN i w dwóch dodatkowych kategoriach – nagrody rzeczowe i puchary.

Do zobaczenia 29 września na PGE Narodowy!

Kontakt

Sprawy organizacyjne i wolontariat: Łukasz Smogorowski
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail:
tel. 22 46 31 455

Kwestie formalne i promocyjne: Bartosz Baran
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
e-mail: bartosz.baran@frse.org.pl
tel. 22 46 31 361

Ruszmy się! – żeby inni mogli się sprawnie poruszać

Biorąc udział w Biegu Erasmusa Twoja sztafeta wspiera innowacyjny projekt WalkCamp Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

WalkCamp jest wartościową, bardzo potrzebną i sprawdzoną już w działaniu inicjatywą, która pomaga osobom po amputacjach w nauce prawidłowego chodu. Dzięki kilkudniowym, intensywnym zajęciom uczestnicy uczą się, jak w 100% wykorzystywać możliwości swoich protez. Uczą się pełnej aktywności – nawet biegowej!

Ale WalkCamp to coś więcej. To także praca z psychologiem i pomoc w oswojeniu się z protezą, w akceptacji wizerunku własnego ciała. To możliwość znalezienia odpowiedzi na pytania i wątpliwości, z których nie zdajemy sobie sprawy. Zajęcia prowadzą doświadczeni protetycy, fizjoterapeuci i psycholodzy.

Dzięki Tobie, Twojej Drużynie i wszystkim startującym w biegu Fundacja zrealizuje kolejną edycję WalkCampu! Całość opłaty startowej przeznaczamy tylko na ten cel. WalkCamp możesz także wesprzeć niezależnie od biegu, poprzez stronę projektu.

 

Organizatorzy

Drukowanie
Print
Drukowanie

Patronat honorowy

logo_minister

Patroni

trojka

Wspieramy