18Lis2016

Co jeśli nie StartUp?

Rodzaj spotkania: szkolenie
Termin spotkania: 18 listopada 2016 r.
Miejsce: Warszawa
Erasmus+ Młodzież

Cel i tematyka

Szkolenie „Co jeśli nie startup?” realizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jego celem jest wspieranie inicjatywności młodych osób, chcących realizować swoje autorskie przedsięwzięcia i projekty  dotyczące np. organizowania wydarzeń kulturalnych bądź akcji na rzecz społeczności lokalnych, organizowania debat, konsultacji społecznych, zakładania własnych działalności, przedsiębiorstw społecznych, organizacji itp.   W trakcie warsztatów przedstawione zostaną założenia Transnarodowych Inicjatyw Młodzieżowych Akcji 2. Programu Erasmus+, które są  narzędziem do wspierania projektów tworzonych przez młodych ludzi. Często realizacja takiego projektu przeradza się w pracę zawodową albo pomaga zdobyć cenne kontakty, doświadczenie i umiejętności przydatne w pracy lub założeniu własnej działalności.

Transnarodowe Inicjatywy Młodzieżowe to projekty realizowane i koordynowane samodzielnie przez grupy młodych ludzi (13-30 lat) z minimum dwóch różnych krajów.

W trakcie przedsięwzięcia obie grupy realizują działania o tej samej tematyce, pozostając ze sobą w ciągłym kontakcie i wymieniając się na bieżąco doświadczeniami. Część działań może być również realizowana wspólnie w kraju/krajach partnerów.

Celem inicjatyw, trwających od 6 miesięcy do 2 lat, jest umożliwienie młodym ludziom wspólnej pracy, dzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami, a także aktywnego włączenia się w życie społeczności.

Na szkolenie zapraszamy wszystkich chętnych którzy:

  • mają maksymalnie 30 lat
  • mają choćby wstępny pomysł na  działania/przedsięwzięcie lokalne i chęć współpracy z rówieśnikami z innych krajów europejskich.

Program spotkania

Szczegółowy Program szkolenia dostępny jest tutaj.

Więcej informacji o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości dostępnych jest tutaj: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/event/search

Rejestracja

Na zgłoszenia czekam do 14 listopada do godziny 12.00. Ankieta zgłoszeniowa dostępna jest pod adresem: https://ankiety.frse.org.pl/users/goToPoll/98550437b30fcb995d550f31dd4ab56b

Uprzejmie informuje na szkolenie zostaną zaproszone tylko wybrane osoby, o wyborze będzie decydowała jakość przesłanej aplikacji.

Warunki uczestnictwa

Wydarzenie realizowane jest ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Udział w szkolenie jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży, ani innych kosztów poniesionych przez uczestników w związku z uczestnictwem w szkoleniu.

Termin i miejsce

Szkolenie odbędzie się w dniu 18 listopada w godzinach 10.30- 15.30 w Warszawie  w Al. Jana Pawła II 25- budynek Atrium Tower.

Kontakt

Adama Kułanowski akulanowski@frse.org.pl

Kategorie