Zapraszamy do udziału w Debacie Oksfordzkiej, odbywającej się w formacie Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, których I edycja zaplanowana jest na maj 2017 roku. Celem debaty jest zaprezentowanie tej formy dyskusji jako uniwersalnego narzędzia dydaktycznego, mogącego służyć w pracy edukacyjnej.

O debatach

Debata Oksfordzka w Polsce posiada już ponad 25 letnią tradycję i w ostatnich latach jej popularność stale rośnie. Debaty poszerzają horyzonty, uczą logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz słuchania ze zrozumieniem. Innymi słowy: kształtują umiejętności i postawy, które powinny cechować każdą osobę biorącą udział w życiu publicznym czy biznesowym. Podobnie jak w sportach drużynowych, w których o zwycięstwie często decyduje praca wykonana przed meczem, tak w debacie oksfordzkiej na wygraną silnie wpływa wcześniejsze opracowanie tematu. Tu dochodzimy do sedna debat oksfordzkich: dobrze zorganizowanej i sędziowanej debaty nie można wygrać tylko retoryką, a kluczem do zwycięstwa jest zrozumienie istoty sporu wokół którego toczy się dyskusja.

W naszej debacie oksfordzkiej zobaczymy dwie doświadczone drużyny studentów, które będą oceniać jedni z najbardziej doświadczonych jurorów debat w Polsce. Format debaty dopuszcza możliwość zadawania pytań również przez publiczność.

null
Weź udział w debacie!
Debata odbędzie się 29 marca o godz. 14:30
w gościnnych murach Katolickiego
Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Czytaj dalej

Kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: debatyoksfordzkie@frse.org.pl

Odbyły się

Organizator

Partnerzy

13532914_512289418895820_7961026430111257322_n