Zespół trenerski

Zespół trenerski Narodowej Agencji programu Erasmus+ Młodzież, to grupa osób o różnych doświadczeniach i z różnych środowisk, które wcześniej realizowały projekty w ramach programu „Młodzież w działaniu”, współpracowały z Narodową Agencją przy organizacji szkoleń, również tych w ramach regionalnych struktur wsparcia, oraz należały do istniejących wcześniej zespołów trenerskich m.in. wspierających Wolontariat Europejski.

Główne cele funkcjonowania zespołu to:
  • wspieranie Narodowej Agencji w realizacji szkoleń, seminariów i innych działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży i pracowników młodzieżowych, będących przed lub w trakcie realizacji własnych projektów;
  • pomoc w określaniu potrzeb szkoleniowych młodych ludzi i osób pracujących z młodzieżą realizujących projekty na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym;
  • wspomaganie działań mających na celu podnoszenie jakości projektów młodzieżowych oraz inicjatyw podejmowanych przez Narodową Agencję.

Trenerzy

Marta Brzezińska-Hubert | Warszawa
Profil trenerki   |  CV trenerki [PL] [EN]

Pasjonuje mnie edukacja międzykulturowa, mobilność edukacyjna i różne koncepcje uczenia się - zarówno w teorii, jak i w praktyce. W pracy trenerskiej ważna jest dla mnie różnorodność, twórczość, koncentracja na potrzebach i potencjale grupy. Podobnie jak Jon Kabat-Zinn wierzę, że „nie możesz zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować”.

Dagna Gmitrowicz
Profil trenerki

Pracuję i działam zgodnie z aktualnymi międzynarodowymi standardami. Proponuję niekonwencjonalne rozwiązania często silnie stymulujące proces grupowy i proces uczenia się. Z radością podejmuję nowe wyzwania. Mam trzy profesjonalne drogi w swoim życiu: sztukę, pracę trenerską i terapię.

Anna Krzeszowska-Hovanecz | Kwidzyn
Profil trenerki

Od najmłodszych lat członkini i działaczka wielu organizacji i grup młodzieżowych. Obecnie zajmuję się inicjowaniem aktywności lokalnej młodych ludzi, organizacji i szkół oraz ich działań na gruncie międzynarodowym. Specjalizuję się w koordynacji projektów międzynarodowych.

Anna Huminiak | Wrocław
Profil trenerki

W mojej pracy z ludźmi staram się pamiętać o maksymie łacińskiej „nie dziwić się, nie oburzać, ale zrozumieć”. W pracy trenerskiej ważne jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, w którym jest miejsce na dialog i rozwój indywidualny oraz grupowy.

Joanna Jędrzejczak | Łódź
Profil trenerki

Od 10 lat trwa moja przygoda związana ze współpracą z grupami – zarówno w czasie prowadzenia swojej organizacji, jak i realizowania szkoleń. Lubię przełamywać schematy w myśleniu i działaniu, towarzyszyć ludziom w odkrywaniu swojego potencjału i zarządzaniu zmianą.  W pracy stawiam na rozwój kreatywności, współpracę oraz zrównoważony rozwój.

Ela Kielak
Profil trenerki   |  CV trenerki [PL] [EN]

Psycholożka międzykulturowa, trenerka kompetencji kulturowych, koordynatorka projektów. Wyzwania związane z adaptacją kulturową zna z pracy zawodowej, jak i z własnego doświadczenia związanego z dłuższymi pobytami za granicą. Od 2005 roku aktywnie szkoli oraz tworzy materiały szkoleniowe w zakresie kompetencji międzykulturowych, wrażliwości kulturowej oraz edukacji globalnej.

Michael Kimmig | Poznań
Profil trenera   |  CV trenera

Psycholog, trener i coach międzykulturowy. Instruktor online. Trener Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Młodzież. Obszary, którymi się zajmuje: współpraca międzykulturowa, edukacja międzykulturowa i pozaformalna, Wolontariat Europejski, międzynarodowa praca z młodzieżą, coaching skoncentrowany na rozwiązaniach, edukacja online.

Tomasz Lubotzki
Profil trenera

Myślą przewodnią mojej pracy trenerskiej jest wspieranie rozwoju jednostki i organizacji, przez uświadamianie własnego potencjału i tworzenie wizji przyszłości, przy wykorzystaniu zasobów zidentyfikowanych w sobie i otoczeniu. Dlatego tak ważne jest stworzenie od początku trwania szkolenia odpowiednich warunków i ram.

Monika Mrówczyńska
Profil trenerki

Fascynują mnie ludzie, fascynuje mnie wszelka inność.  Idąc za sobą, podążam za swoimi fascynacjami.

Anna-Sophia Pappai | Michałowo
Profil trenerki   |  CV trenerki

Lubię aktywnie działać w swoim społeczeństwie, dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacji pozarządowej oraz zachęcać innych do działania, gdyż uważam, że to my tworzymy świat wokół nas. Prywatnie pochodzę z Niemiec, ale mieszkam od wielu lat w Polsce i tu znalazłam swoje miejsce.

Zuzanna Rejmer
Profil trenerki

Psycholog międzykulturowy, trener i doradca w zakresie umiejętności społecznych i kompetencji międzykulturowych. Na co dzień pracuje z osobami odmiennymi kulturowo, w tym młodymi uchodźcami. Autorka artykułów, publikacji i programów edukacyjnych poświęconych tematyce relacji międzykulturowych.

Wojciech Spychała
Profil trenera   |  CV trenera

Realizować marzenia, chodzić po nieznanych miejscach, pływać w nieodkrytych wodach. Uczyć się każdego dnia. I stawać się choć trochę lepszym… Pracuję jako trener, wspieram działania szczecińskiego Stowarzyszenia POLITES oraz Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3, angażuję się w projekty edukacyjne i społeczne.

Agnieszka Szczepanik | Poznań
Profil trenerki

Z wykształcenia politolożka, z pasji trenerka i coach. Wierzę we wspólne działanie i w to, że każdy z nas ciągle się uczy, rozwija, a przez to wnosi coś w życie społeczne. Uwielbiam podróże i spotkania z ludźmi - gdziekolwiek jestem, te doświadczenia znajdują odbicie w mojej pracy i życiu prywatnym.

Wojciech Szczepanik
Profil trenera   |  CV trenera [PL] [EN]

Doświadczenie we wspieraniu tworzenia strategii rozwojowych organizacji, indywidualnych ścieżek rozwojowych oraz szkoleń na zlecenie. Doświadczenie w pracy w środowisku lokalnym, na poziomie krajowym oraz międzynarodowym oraz w pobycie w innej kulturze, m.in. w Chorwacji, Niemczech i Irlandii Północnej.

Anna Szlęk | Warszawa
Profil trenerki   |  CV trenerki

Z wykształcenia psycholożka, wykorzystująca swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z ludźmi. Od kilku lat trenerka prowadząca krajowe i międzynarodowe szkolenia dla młodzieży i osób dorosłych. Ostatnio zafascynowana coachingiem skoncentrowanym na rozwiązaniach jako metodą wspierania młodych ludzi.

Joanna Wrońska | Warszawa
Profil trenerki

Ukończyłam Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Szkołę Treningu Grupowego. W pracy wykorzystuję twórcze metody, adekwatne do oczekiwań i procesu grupowego.  Stale się rozwijam i planuję projekty lokalne skierowane do młodzieży i rodzin z małymi dziećmi.

Eliza Zadłużna | Pełczyce
Profil trenerki   |  CV trenerki

Fascynuje mnie wspieranie procesów zmiany na różnych poziomach – od indywidualnego (w coachingu), poprzez zespołowe (w pracy szkoleniowej z grupami), jak również systemowe – projekty edukacyjne w Afryce. W swojej pracy korzystam z różnorodnych podejść i metod bazujących na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, Appreciative Inquiry oraz myśleniu systemowym.

Andrzej Smyk
Profil trenera [PL] [EN]

Edukacją pozaformalną i projektami młodzieżowymi zajmuję się od 2005 roku. Jest to moja praca i jednocześnie wielka pasja, a jak wiadomo zadowolenie z pracy jest podstawą sukcesu. Prywatnie jestem podróżnikiem i wielkim miłośnikiem klasycznej muzyki rockowej.

Joanna Stompel
Profil trenerki

Z wykształcenia jestem psychologiem, zajmuję się wspieraniem rozwoju osobowości, prowadzę szkolenia, warsztaty oraz coaching. Najważniejsze dla mnie jest zwiększanie świadomości, podejmowanie odpowiedzialności i dążenie do zmiany. Uwielbiam tańczyć i podróżować.

Kuba Radzewicz
Profil trenera

Zarówno w pracy zawodowej, jak i działalności społecznej skupiam się na temacie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym i aktywności obywatelskiej. W przyszłości chciałbym pracować w Ministerstwie Młodzieży i promować politykę na rzecz młodzieży w Polsce. W wolnym czasie najchętniej podróżuję.

Krzysztof Wiatr
Profil trenera

W pracy trenerskiej ważne jest dla mnie, aby szukać obszaru wspólnego dla różnych dziedzin. Z jednej strony będzie to teatr i sztuka, jako sposób doświadczania świata i ekspresji, a z drugiej strony rzetelna metodologia szkoleniowa oparta na badaniach z zakresu psychologii procesów poznawczych i dynamiki grupowej oraz edukacja globalna, jako analiza miejsca jednostki we współczesnym świecie.

Martyna Kozłowska-Żukowska
Profil trenerki

Fascynuje mnie historia każdego człowieka, którego spotykam na swojej drodze i dlatego chcę wspierać ludzi w odkrywaniu piękna i wiedzy, które noszą w sobie. W pracy czerpię z różnorodności wyznając zasadę, że im mniej jesteśmy do siebie podobni tym więcej możemy się do siebie nauczyć.