Zespół trenerski

Zespół trenerski Narodowej Agencji programu Erasmus+ Młodzież, to grupa osób o różnych doświadczeniach i z różnych środowisk, które wcześniej realizowały projekty w ramach programu „Młodzież w działaniu”, współpracowały z Narodową Agencją przy organizacji szkoleń, również tych w ramach regionalnych struktur wsparcia, oraz należały do istniejących wcześniej zespołów trenerskich m.in. wspierających Wolontariat Europejski.

Główne cele funkcjonowania zespołu to:
  • wspieranie Narodowej Agencji w realizacji szkoleń, seminariów i innych działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży i pracowników młodzieżowych, będących przed lub w trakcie realizacji własnych projektów;
  • pomoc w określaniu potrzeb szkoleniowych młodych ludzi i osób pracujących z młodzieżą realizujących projekty na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym;
  • wspomaganie działań mających na celu podnoszenie jakości projektów młodzieżowych oraz inicjatyw podejmowanych przez Narodową Agencję.

Trenerzy

Marta Brzezińska-Hubert | Warszawa
Profil trenerki   |  CV trenerki [PL] [EN]

Pasjonuje mnie edukacja międzykulturowa, mobilność edukacyjna i różne koncepcje uczenia się - zarówno w teorii, jak i w praktyce. W pracy trenerskiej ważna jest dla mnie różnorodność, twórczość, koncentracja na potrzebach i potencjale grupy. Podobnie jak Jon Kabat-Zinn wierzę, że „nie możesz zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować”.

Dagna Gmitrowicz
Profil trenerki

Pracuję i działam zgodnie z aktualnymi międzynarodowymi standardami. Proponuję niekonwencjonalne rozwiązania często silnie stymulujące proces grupowy i proces uczenia się. Z radością podejmuję nowe wyzwania. Mam trzy profesjonalne drogi w swoim życiu: sztukę, pracę trenerską i terapię.

Anna Krzeszowska-Hovanecz | Kwidzyn
Profil trenerki

Od najmłodszych lat członkini i działaczka wielu organizacji i grup młodzieżowych. Obecnie zajmuję się inicjowaniem aktywności lokalnej młodych ludzi, organizacji i szkół oraz ich działań na gruncie międzynarodowym. Specjalizuję się w koordynacji projektów międzynarodowych.

Anna Huminiak | Wrocław
Profil trenerki

W mojej pracy z ludźmi staram się pamiętać o maksymie łacińskiej „nie dziwić się, nie oburzać, ale zrozumieć”. W pracy trenerskiej ważne jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, w którym jest miejsce na dialog i rozwój indywidualny oraz grupowy.

Joanna Jędrzejczak | Łódź
Profil trenerki

Od 10 lat trwa moja przygoda związana ze współpracą z grupami – zarówno w czasie prowadzenia swojej organizacji, jak i realizowania szkoleń. Lubię przełamywać schematy w myśleniu i działaniu, towarzyszyć ludziom w odkrywaniu swojego potencjału i zarządzaniu zmianą.  W pracy stawiam na rozwój kreatywności, współpracę oraz zrównoważony rozwój.

Ela Kielak
Profil trenerki   |  CV trenerki [PL] [EN]

Psycholożka międzykulturowa, trenerka kompetencji kulturowych, koordynatorka projektów. Wyzwania związane z adaptacją kulturową zna z pracy zawodowej, jak i z własnego doświadczenia związanego z dłuższymi pobytami za granicą. Od 2005 roku aktywnie szkoli oraz tworzy materiały szkoleniowe w zakresie kompetencji międzykulturowych, wrażliwości kulturowej oraz edukacji globalnej.

Michael Kimmig | Poznań
Profil trenera   |  CV trenera

Psycholog, trener i coach międzykulturowy. Instruktor online. Trener Narodowej Agencji Programu Erasmus+ Młodzież. Obszary, którymi się zajmuje: współpraca międzykulturowa, edukacja międzykulturowa i pozaformalna, Wolontariat Europejski, międzynarodowa praca z młodzieżą, coaching skoncentrowany na rozwiązaniach, edukacja online.

Tomasz Lubotzki
Profil trenera

Myślą przewodnią mojej pracy trenerskiej jest wspieranie rozwoju jednostki i organizacji, przez uświadamianie własnego potencjału i tworzenie wizji przyszłości, przy wykorzystaniu zasobów zidentyfikowanych w sobie i otoczeniu. Dlatego tak ważne jest stworzenie od początku trwania szkolenia odpowiednich warunków i ram.

Monika Mrówczyńska
Profil trenerki

Fascynują mnie ludzie, fascynuje mnie wszelka inność.  Idąc za sobą, podążam za swoimi fascynacjami.

Anna-Sophia Pappai | Michałowo
Profil trenerki   |  CV trenerki

Lubię aktywnie działać w swoim społeczeństwie, dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacji pozarządowej oraz zachęcać innych do działania, gdyż uważam, że to my tworzymy świat wokół nas. Prywatnie pochodzę z Niemiec, ale mieszkam od wielu lat w Polsce i tu znalazłam swoje miejsce.

Zuzanna Rejmer
Profil trenerki

Psycholog międzykulturowy, trener i doradca w zakresie umiejętności społecznych i kompetencji międzykulturowych. Na co dzień pracuje z osobami odmiennymi kulturowo, w tym młodymi uchodźcami. Autorka artykułów, publikacji i programów edukacyjnych poświęconych tematyce relacji międzykulturowych.

Wojciech Spychała
Profil trenera   |  CV trenera

Realizować marzenia, chodzić po nieznanych miejscach, pływać w nieodkrytych wodach. Uczyć się każdego dnia. I stawać się choć trochę lepszym… Pracuję jako trener, wspieram działania szczecińskiego Stowarzyszenia POLITES oraz Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3, angażuję się w projekty edukacyjne i społeczne.

Agnieszka Szczepanik | Poznań
Profil trenerki

Z wykształcenia politolożka, z pasji trenerka i coach. Wierzę we wspólne działanie i w to, że każdy z nas ciągle się uczy, rozwija, a przez to wnosi coś w życie społeczne. Uwielbiam podróże i spotkania z ludźmi - gdziekolwiek jestem, te doświadczenia znajdują odbicie w mojej pracy i życiu prywatnym.

Wojciech Szczepanik
Profil trenera   |  CV trenera [PL] [EN]

Doświadczenie we wspieraniu tworzenia strategii rozwojowych organizacji, indywidualnych ścieżek rozwojowych oraz szkoleń na zlecenie. Doświadczenie w pracy w środowisku lokalnym, na poziomie krajowym oraz międzynarodowym oraz w pobycie w innej kulturze, m.in. w Chorwacji, Niemczech i Irlandii Północnej.

Anna Szlęk | Warszawa
Profil trenerki   |  CV trenerki

Z wykształcenia psycholożka, wykorzystująca swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z ludźmi. Od kilku lat trenerka prowadząca krajowe i międzynarodowe szkolenia dla młodzieży i osób dorosłych. Ostatnio zafascynowana coachingiem skoncentrowanym na rozwiązaniach jako metodą wspierania młodych ludzi.

Joanna Wrońska | Warszawa
Profil trenerki

Ukończyłam Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Szkołę Treningu Grupowego. W pracy wykorzystuję twórcze metody, adekwatne do oczekiwań i procesu grupowego.  Stale się rozwijam i planuję projekty lokalne skierowane do młodzieży i rodzin z małymi dziećmi.

Eliza Zadłużna | Pełczyce
Profil trenerki   |  CV trenerki

Fascynuje mnie wspieranie procesów zmiany na różnych poziomach – od indywidualnego (w coachingu), poprzez zespołowe (w pracy szkoleniowej z grupami), jak również systemowe – projekty edukacyjne w Afryce. W swojej pracy korzystam z różnorodnych podejść i metod bazujących na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, Appreciative Inquiry oraz myśleniu systemowym.

Andrzej Smyk
Profil trenera [PL] [EN]

Edukacją pozaformalną i projektami młodzieżowymi zajmuję się od 2005 roku. Jest to moja praca i jednocześnie wielka pasja, a jak wiadomo zadowolenie z pracy jest podstawą sukcesu. Prywatnie jestem podróżnikiem i wielkim miłośnikiem klasycznej muzyki rockowej.

Joanna Stompel
Profil trenerki

Z wykształcenia jestem psychologiem, zajmuję się wspieraniem rozwoju osobowości, prowadzę szkolenia, warsztaty oraz coaching. Najważniejsze dla mnie jest zwiększanie świadomości, podejmowanie odpowiedzialności i dążenie do zmiany. Uwielbiam tańczyć i podróżować.

Kuba Radzewicz
Profil trenera

Zarówno w pracy zawodowej, jak i działalności społecznej skupiam się na temacie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym i aktywności obywatelskiej. W przyszłości chciałbym pracować w Ministerstwie Młodzieży i promować politykę na rzecz młodzieży w Polsce. W wolnym czasie najchętniej podróżuję.

Krzysztof Wiatr
Profil trenera

W pracy trenerskiej ważne jest dla mnie, aby szukać obszaru wspólnego dla różnych dziedzin. Z jednej strony będzie to teatr i sztuka, jako sposób doświadczania świata i ekspresji, a z drugiej strony rzetelna metodologia szkoleniowa oparta na badaniach z zakresu psychologii procesów poznawczych i dynamiki grupowej oraz edukacja globalna, jako analiza miejsca jednostki we współczesnym świecie.

Martyna Kozłowska-Żukowska
Profil trenerki

Fascynuje mnie historia każdego człowieka, którego spotykam na swojej drodze i dlatego chcę wspierać ludzi w odkrywaniu piękna i wiedzy, które noszą w sobie. W pracy czerpię z różnorodności wyznając zasadę, że im mniej jesteśmy do siebie podobni tym więcej możemy się do siebie nauczyć.

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!