Newsletter

Ostatnie wydanie newslettera


Jeżeli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz ją w przeglądarce.
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.wtorek, 20 grudnia 2016 r. (48)
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
AKTUALNOŚCI

. Formularze wniosków na rok 2017

Informujemy, że na stronie programu Erasmus+ są już dostępne formularze wniosków na rok 2017 dla Akcji 1. dla wszystkich sektorów oraz Akcji 2. i 3. w sektorze Młodzieży. Przypominamy, że termin składania wniosków mija 2 lutego 2017 r.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.

. Nowy numer Europy dla Aktywnych

Zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru Europy dla Aktywnych. Na stronach czasopisma przedstawiamy zwycięskie projekty oraz laureatów konkursu EDUinspiracje Media oraz EDUinspirator. Ponadto na łamach gazety piszemy o zmianach na polskich uczelniach oraz o nowinkach edukacyjnych.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.

. Inauguracja Europejskiego Korpusu Solidarności

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapowiedział w swoim orędziu o stanie Unii przed Parlamentem Europejskim pomysł utworzenia przed końcem 2016 r. Europejskiego Korpusu Solidarności, przy czym do 2020 r. miałoby w nim wziąć udział pierwsze 100 000 młodych Europejczyków.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.

.  Finał konkursu EDUinspiracje

W jaki sposób nauczyciel powinien rozwiązywać problemy wychowawcze, które sprawiają uczniowie? Co zrobić, aby osoby niepełnosprawne nie cierpiały z powodu wykluczenia społecznego? Odpowiedzi m.in. na te pytania znają instytucje, które zostały nominowane w tegorocznym konkursie EDUinspiracje.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.

. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ otwiera swoje archiwa
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji udostępnia badaczom swoje ogromne zasoby danych. Fakt otwarcia archiwów dotyczących m.in. programu Erasmus + będzie kluczowy dla osób i instytucji, których zainteresowania badawcze ukierunkowane są na umiędzynarodowienie oraz związki uczelni z otoczeniem zewnętrznym. Czytaj dalej »

. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
W dniach 5-9 grudnia 2016 r. Komisja Europejska organizuje pierwszy Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, aby zachęcić ludzi do odkrywania, wykorzystywania i doskonalenia swoich talentów i umiejętności poprzez kształcenie zawodowe. Jest to jedno z kluczowych działań zaproponowanych przez Komisję w ramach Nowego europejskiego programu na rzecz umiejętności, zaprezentowanego w czerwcu tego roku. Czytaj dalej »

. Komisja Europejska wspiera sieci tematyczne – konkurs wniosków 2017
Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do składania wniosków na projekty mające na celu wsparcie europejskich sieci organizacji działających w trzech obszarach: kompetencje kluczowe i umiejętności podstawowe, edukacja migrantów (dzieci oraz osoby młode), nauczyciele i liderzy szkół. Zaproszenie jest skierowane zarówno do instytucji działających w obszarze edukacji, zarówno kreujących politykę, jak i praktyków, decydentów, a także instytucji badawczych. Czytaj dalej »

. Jak kształcić przyszłych pracowników?
Odporni na stres, łatwo nawiązujący kontakty, zaangażowani, profesjonalni, chętni do współpracy, kompetentni – takie osoby są najbardziej cenione na rynku pracy. O tym dlaczego tak trudno znaleźć dziś idealnego pracownika oraz jak radzić sobie z takimi trudnościami dyskutowali uczestnicy konferencji pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe – rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”. Czytaj dalej »

. Dlaczego dorośli powinni się uczyć?
Rozwój kluczowych kompetencji dorosłych to szansa dla rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. W jaki sposób jednak budować współpracę i wymianę doświadczeń w obszarze instytucji zajmujących się edukacją dorosłych? I jaka jest rola innowacyjnych projektów unijnych we wspieraniu działań na rzecz edukacji dorosłych? Na takie i podobne pytania związane z edukacją dorosłych odpowiedzi poszukiwali eksperci oraz uczestnicy Forum Edukacji Dorosłych organizowanego 28 listopada 2016r. w Warszawie. Czytaj dalej »

. Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej
Kolejna konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki, pt. „Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej”, odbędzie się w dniach 26-27 stycznia 2017 roku w Katowicach. Konferencja jest organizowana wspólnie z Uniwersytetem Śląskim i innymi śląskimi uczelniami. Program konferencji oraz rejestracja będzie dostępna już wkrótce na stronie Narodowego Kongresu Nauki. Czytaj dalej »

. Mobilność studentów. Tablica wyników.
W których krajach oficjalnie informuje się i wspiera w rzetelny sposób planujących studia za granicą? Na jaką pomoc w tym zakresie mogą liczyć osoby ze środowisk defaworyzowanych? Czy studenci mogą być spokojni o uznanie im po powrocie zdobytych za granicą kwalifikacji? Właśnie ukazała się przygotowana przez Eurydice tablica wyników dot. mobilności studentów w Europie, której towarzyszą opracowane przez Cedefop wskaźniki w dziedzinie kształcenia zawodowego. Czytaj dalej »

. Erasmus+ Sport – relacja z dnia informacyjnego
Aktywność fizyczna wpływa na samopoczucie i poprawia stan zdrowia każdej osoby. W wymiarze społecznym sport zwiększa tolerancję, wzmacnia postawy obywatelskie i przyczynia się do włączenia społecznego. Jednak wciąż poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy, w tym w Polsce, jest zbyt niski. Jednym ze sposobów na zachęcenie do sportu i aktywności fizycznej jest program Erasmus+ Sport. Czytaj dalej »

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
DOKUMENTY
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją dotyczącą umów finansowych dla konkretnych sektorów programu Erasmus+: Aktualne komunikaty Narodowej Agencji znajdują się w dziale Dokumenty.
DOKUMENTY

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego 30-lecie programu Erasmus. Zakładka Mediateka, oprócz filmów, zawiera ulotki, publikacje, prezentacje, raporty i odnośniki do mediów społecznościowych.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+
ul. Mokotowska 43
00-551 Warszawa

www.frse.org.pl | www.erasmusplus.org.pl
Otrzymujesz ten newsletter, ponieważ zapisałeś/aś się na listę mailingową programu Erasmus+.

Zrezygnuj z otrzymywania newslettera.

Newsletter Erasmus+

Comiesięczne podsumowanie najważniejszych aktualności, dokumentów i plików multimedialnych związanych z programem Erasmus+ i programami wspierającymi.

Newsletter Akademia Erasmus+

Comiesięczne zestawienie spotkań informacyjnych, konferencji, dni otwartych organizowanych w ramach programu Erasmus+ w Polsce.

Zapis na powyższe listy mailingowe równa się wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)

Administratorem danych jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, przy ul. Mokotowskiej 43. Dane są przetwarzane w celu obsługi korespondencji i nie będą udostępniane odbiorcom danych, w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Archiwum

2016

Newsletter z dn. 20.12.2016 r. (48)
Wydarzenia z dn. 25.11.2016 r. (8)
Newsletter z dn. 10.11.2016 r. (47)
Newsletter z dn. 28.10.2016 r. (46)
Wydarzenia z dn. 18.10.2016 r. (7)
Newsletter z dn. 5.10.2016 r. (45)
Newsletter z dn. 7.09.2016 r. (44)
Newsletter z dn. 5.08.2016 r. (43)
Newsletter z dn. 8.07.2016 r. (42)
Wydarzenia z dn. 16.06.2016 r. (6)
Newsletter z dn. 8.06.2016 r. (41)
Wydarzeniaz dn. 18.05.2016 r. (5)
Newsletter z dn. 6.05.2016 r. (40)
Newsletter z dn. 29.04.2016 r. (39)
Wydarzenia z dn. 19.04.2016 r. (4)
Newsletter z dn. 8.04.2016 r. (38)
Newsletter z dn. 5.04.2016 r. (37)
Wydarzenia z dn. 17.03.2016 r. (3)
Newsletter z dn. 8.03.2016 r. (36)
Wydarzenia z dn. 18.02.2016 r. (2)
Newsletter z dn. 10.02.2016 r. (35)
Wydarzenia z dn. 27.01.2016 r. (1)
Newsletter z dn. 22.01.2016 r. (34)

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Prosimy o kierowanie korespondencji, która dotrze do Warszawy po 16 czerwca, na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Do 16 czerwca dotychczasowy adres korespondencyjny pozostaje aktualny.

Prosimy o oszacowanie czasu potrzebnego do dostarczenia przesyłek i wysyłkę na odpowiedni adres zgodnie z powyższymi informacjami.

You have Successfully Subscribed!