Newsletter

Ostatnie wydanie newslettera


Jeżeli wiadomość nie wyświetla się poprawnie, zobacz ją w przeglądarce.
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.wtorek, 27 czerwca 2017 r. (54)
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
AKTUALNOŚCI

. Badanie Erasmus+ w obszarze szkolnictwa wyższego

Komisja Europejska zainicjowała badanie, którego celem jest stwierdzenie wpływu mobilności na uczelnie oraz losy indywidualnych uczestników w obszarze szkolnictwa wyższego. Zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza.

Czytaj dalej...

. Forum Młodzieży Partnerstwa Wschodniego w Polsce

Pogłębienie współpracy i wymiana doświadczeń na temat zaangażowania społecznego młodych ludzi – takie były cele III Forum Młodzieżowego Partnerstwa Wschodniego w Warszawie. W programie były m.in. warsztaty i panele dyskusyjne z udziałem minister edukacji Anny Zalewskiej.

Czytaj dalej...

. Erasmus+ jednym z kluczowych programów dla Grupy Wyszehradzkiej

Innowacje, współpraca nauki z biznesem oraz programy edukacyjne i badawcze to jedne z ważniejszych tematów poruszonych na konferencji Impact’17 odbywającej się w Krakowie w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Czytaj dalej...

. Dołącz do Społeczności Praktyków „Pogromcy mitów rozwojowych”!

Społeczność praktyków na Platformie EPALE to zamknięta grupa dla zarejestrowanych użytkowników, moderowana przez Rafała Żaka, w ramach której jej członkowie mają możliwość publikowania newsów, dokumentów oraz informacji o wydarzeniach, będących punktem wyjścia do inspirujących dyskusji.

Czytaj dalej...

. Zrozumieć edukację w Europie

Tom rocznicowy Polskiego Biura Eurydice zawiera wybór artykułów opracowanych przez ekspertów Polskiego Biura Eurydice w następujących obszarach tematycznych: wczesna edukacja i opieka, przedwczesne kończenie nauki, zawód nauczyciela, edukacja językowa, szkolnictwo wyższe.

Czytaj dalej...

. Eurodesk pyta o zdanie
Wyjeżdżałeś/aś za granicę w ramach programów edukacyjnych? Chciał/abyś, ale nic nie wiesz o takiej możliwości? Wypełnij krótką ankietę – pomożesz w sprawniejszym działaniu europejskiej sieci informacji młodzieżowej. Czytaj dalej »

. Moc jest w nas! Relacja z POWERGEDON
W dn. 8-10 czerwca, w Przypkach k. Warszawy, odbył się POWERGEDON. Głównym celem przedsięwzięcia było podsumowanie działalności FRSE w zakresie realizacji projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Wiedza Edukacja Rozwój. Czytaj dalej »

. Erasmus+ Bus występuje w… puszczy!
Już od pół roku Erasmus+ bus podróżuje po kraju z misją informacyjną na temat szans, jakie daje uczestnictwo w największym unijnym programie edukacyjnym. Ostatni przed wakacjami wyjazd odbył się 1 czerwca, a jego celem była malownicza miejscowość w województwie podlaskim. W ciągu 6 miesięcy trwania projektu, bus wyjeżdżał na polskie drogi 11 razy, odwiedził 10 województw i przejechał łącznie ponad 5 700 kilometrów. Czytaj dalej »

. Podziel się sukcesem! Upowszechnianie rezultatów projektów w programie Erasmus+
Czym różni się rezultat od produktu? Jak opowiadać o rezultatach swojego projektu, by dotrzeć do najważniejszych odbiorców? Z jakich materiałów i na jakich zasadach można legalnie korzystać w swojej działalności? Czym jest self-archiving i self-publishing oraz jak wykorzystać go w praktyce? Czytaj dalej »

. Czas nauczania poszczególnych przedmiotów w Europie 2016/17
Eurydice opracowała nową wersję publikacji Recommended Annual Instruction Time in Full-time Compulsory Education in Europe dotyczącej czasu nauczania poszczególnych przedmiotów w szkołach w Europie. Sieć zbiera tego typu dane od ponad 20 lat, a corocznie aktualizowane opracowania są dostępne na stronie internetowej Europejskiego Biura Eurydice od roku 2010. Czytaj dalej »

. Modernizacja szkolnictwa wyższego w Europie: nauczyciele akademiccy
Nowy raport Eurydice dotyczy usytuowania kadry akademickiej we współczesnym szkolnictwie wyższym. W szczególności przedstawia wymagania dotyczące kwalifikacji nauczycieli akademickich, proces rekrutacji do zawodu, warunki zatrudnienia oraz wpływ mechanizmów zapewniania jakości na ich sytuację zawodową. Czytaj dalej »

DOKUMENTY
Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją dotyczącą umów finansowych dla konkretnych sektorów programu Erasmus+: Aktualne komunikaty Narodowej Agencji znajdują się w dziale Dokumenty.
DOKUMENTY

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z III Forum Partnerstwa Wschodniego, które odbyło się w dn. 22-23.06.2017 r. Warszawie.

Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.Pobierz obrazki aby zobaczyć poprawnie newsletter.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+
Al. Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

www.frse.org.pl | www.erasmusplus.org.pl
Otrzymujesz ten newsletter, ponieważ zapisałeś/aś się na listę mailingową programu Erasmus+.

Zrezygnuj z otrzymywania newslettera.

Newsletter Erasmus+

Comiesięczne podsumowanie najważniejszych aktualności, dokumentów i plików multimedialnych związanych z programem Erasmus+ i programami wspierającymi.

Newsletter Akademia Erasmus+

Comiesięczne zestawienie spotkań informacyjnych, konferencji, dni otwartych organizowanych w ramach programu Erasmus+ w Polsce.

Zapis na powyższe listy mailingowe równa się wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)

Administratorem danych jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, przy ul. Mokotowskiej 43. Dane są przetwarzane w celu obsługi korespondencji i nie będą udostępniane odbiorcom danych, w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Archiwum

2017

Newsletter z dn. 27.06.2017 r. (54)
Newsletter z dn. 24.05.2017 r. (53)
Newsletter z dn. 18.04.2017 r. (52)
Newsletter z dn. 23.03.2017 r. (51)
Wydarzenia z dn. 10.03.2017 r. (10)
Newsletter z dn. 22.02.2017 r. (50)
Wydarzenia z dn. 13.02.2017 r. (9)
Newsletter z dn. 27.01.2017 r. (49)