29Sty2015

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+

Rodzaj spotkania: dzień informacyjny
Termin spotkania: 29 stycznia 2015 r.
Miejsce: Warszawa

Dwanaście paneli warsztatowych, eksperci Narodowej Agencji, możliwość konsultacji indywidualnych – to wszystko czeka na wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+. Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ odbędzie się 29 stycznia (czwartek) w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Zapraszamy do rejestrowania się na wybrane sesje.

Erasmus+ funkcjonuje od początku 2014 r. Pod jego szyldem połączyło się siedem europejskich programów realizowanych w perspektywie finansowej 2007-2013, m.in. program „Uczenie się przez całe życie” oraz program „Młodzież w działaniu”. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie to nie tylko doskonała okazja, żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje program Erasmus+. To również możliwość rozwiązania problemów, podzielenia się wątpliwościami z ekspertami oceniającymi wnioski, okazja do znalezienia inspiracji do realizacji nowych projektów. Nowy rok wnioskowania zaczynamy już 4 lutego, kiedy upływa pierwszy termin składania wniosków do sektora młodzieżowego. Pozostałe sektory programu Erasmus+ przyjmują wnioski do 4 marca br. (dotyczy Mobilności osób).

SKRÓCONY PROGRAM I REJESTRACJA

10.00-11.30

 • PANEL 1: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji szkolnej
 • PANEL 2: Oferta programu Erasmus+ dla sektora kształcenia i szkoleń zawodowych
 • PANEL 3: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji dorosłych
 • PANEL 4: Oferta programu Erasmus+ dla sektora młodzieży: Młodzież bez tajemnic
 • PANEL 5: Oferta programu Erasmus+ dla sektora szkolnictwa wyższego: Międzynarodowe projekty współpracy na rzecz szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ [opis sesji]
 • PANEL 6: Oferta programu Erasmus+ Sport

11.30-12.15 Przerwa: konsultacje z ekspertami w punktach informacyjnych

12.15-13.45

 • PANEL 7: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji szkolnej
 • PANEL 8: Oferta programu Erasmus+ dla sektora kształcenia i szkoleń zawodowych
 • PANEL 9: Oferta programu Erasmus+ dla sektora edukacji dorosłych
 • PANEL 10: Oferta programu Erasmus+ dla sektora młodzieży: Młodzież bez tajemnic
 • PANEL 11: Oferta programu Erasmus+ dla sektora szkolnictwa wyższego: Międzynarodowe projekty współpracy na rzecz szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ [opis sesji]
 • PANEL 12: Oferta programu Erasmus+ Projekty centralne [opis sesji]

UWAGA! Tematyka sesji porannych dla danego sektora jest powtórzona w sesjach popołudniowych. Wyjątkiem jest sesja poranna omawiająca projekty z sektora sportowego i sesja popołudniowa przedstawiająca tematykę projektów centralnych.

Informacje praktyczne:

Prosimy o dokonanie rejestracji na maksymalnie jeden panel z sesji porannej i jeden panel z sesji popołudniowej poprzez kliknięcie w numer wybranego panelu.

Udział w sesjach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia ani zwrotu kosztów podróży.

Według szacunków Komisji Europejskiej do końca 2020 r. ze środków programu Erasmus+ (przypomnijmy – jest to 14,7 mld EUR, co stanowi 40-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniej edycji programów unijnych w dziedzinie edukacji) skorzysta ponad 4 mln osób – studentów, młodzieży, uczniów i dorosłych – zdobywając doświadczenie zawodowe, studiując, szkoląc się lub odbywając wolontariat za granicą.

Program spotkania

Pobierz PDF

 

Kategorie

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!