10Wrz2015

Pomysł na biznes – ostatni dzień Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

Ostatni dzień Forum Ekonomicznego Młodych Liderów uczestnicy spędzili w Krynicy-Zdroju, gdzie dołączyli do słuchaczy XXV Forum Ekonomicznego.

 

Przed rozpoczęciem sesji plenarnej otwierającej obrady ostatniego dnia obydwu Forów przemówienie wygłosiła premier Ewa Kopacz.

Moim kolegom, którzy mówią „to nie jest nasza sprawa”, powtarzam: to jest test na przyzwoitość! – powiedziała premier, odnosząc się do – jak to określiła – największej katastrofy humanitarnej, która w tej chwili zalewa Europę.

Nie możemy być nieczuli na to, co się dzieje – dodała. – Jeśli stwierdzimy: „nam nic do tego, niech sobie Europa radzi”,  to co powiemy naszym obywatelom, gdy zmieni się sytuacja za naszą wschodnią granicą i my będziemy potrzebowali pomocy, bo uchodźców zza naszej wschodniej granicy przybywać będzie setki tysięcy. Co wtedy? Będziemy mieli pretensje do naszych partnerów europejskich, gdy powiedzą „to nie nasza sprawa”? – pytała premier.

Ewa Kopacz zaznaczyła jednak, że nasza pomoc uchodźcom i migrantom musi być odpowiedzialna oraz dopasowana do możliwości.

Po przemówieniu pani premier oraz sesji plenarnej odbyły się dwa panele dyskusyjne w ramach tegorocznego Get Inspired Fest towarzyszącemu Forum Ekonomicznemu Młodych Liderów: pierwszy z nich był poświęcony startupom jako katalizatorom przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, a drugi – innowacyjności oraz jej znaczeniu w dzisiejszych czasach.

Talent składa się z wiedzy, motywacji i wrażliwości, a dwie podstawowe cechy ludzi utalentowanych to nawyk skutecznego działania i optymalizacja swoich działań – powiedział Grzegorz Albrecht, twórca systemu SKILLGEN. Albrecht dodał, że jego zdaniem w dzisiejszym świecie kluczem do sukcesu w biznesie jest multisensoryczność, czyli przekazywanie informacji w sposób, który oddziałuje na wiele zmysłów. W trakcie drugiego panelu założyciele startupów prezentowali swoje pomysły oraz dzielili się swoimi przemyśleniami i dotychczasowymi doświadczeniami jako przedsiębiorcy i młodzi innowatorzy.

Po długim i intensywnym dniu w Krynicy przyszedł czas na międzykulturowy wieczór i pożegnanie uczestników.

Martyna Słowik

Kategorie