11Paź2016

Webinarium Komisji Europejskiej dot. Online Linguistic Support (OLS)

Termin spotkania: 11 października 2016 r.
Rodzaj spotkania:
webinarium
Erasmus+ Online Linguistic Support (OLS)

Komisja Europejska zaprasza na webinaria poświęcone funkcjonowaniu platformy Online Linguistic Support (OLS). Szkolenie odbędzie się 11 października br.

Online Linguistic Support (OLS) jest platformą internetową, umożliwiającą ocenę kompetencji językowych oraz doskonalenie znajomości języków obcych w programie Erasmus+. Użytkownikami OLS są osoby, które wyjeżdżają za granicę na co najmniej dwa miesiące studiów, praktyki/stażu lub wolontariatu europejskiego.

Ocena kompetencji językowych za pośrednictwem platformy internetowej OLS jest obowiązkowa dla uczestników programu Erasmus+, którzy w trakcie mobilności będą posługiwać się w środowisku nauki/pracy językiem obcym dostępnym w tym narzędziu. Studenci, uczestnicy wolontariatu europejskiego oraz uczniowie ponadgimnazjalnych szkół zawodowych mogą aktualnie sprawdzić stopień znajomości jednego z sześciu języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego i włoskiego.

Osoby, które chciałyby poznać narzędzie, którym jest platforma Online Linguistic Support, zachęcamy do wzięcia udziału w Webinarium Komisji Europejskiej (prowadzonym w j. angielskim).

Poniżej prezentujemy harmonogram szkolenia.

TimeTopicSpeaker
9:45How to use the webinar? Technical aspectsIldiko Hegedus – EACEA A1
10:00WelcomeCeline Peroni – DG EAC B1
10:15Key messages to Beneficiaries

Reminder of the licence allocation process

OLS for the Call 2016

Live Coaching

Communication material

OLS for Refugees

Barbara Egger – EACEA A1

Celine Peroni – DG EAC B1

Ildiko Hegedus – EACEA A1

 

Q & A session
Live tour: OLS Licence Management System
12:30Closure of the webinar

 

Zalecamy korzystanie z programu Firefox oraz zalogowanie się na 30 minut przed terminem rozpoczęcia sesji w celu sprawdzenia połączenia. Na spotkanie nie obowiązuje rejestracja. Aby wziąć udział w sesji wystarczy kliknąć poniższy przycisk w dniu wydarzenia.

Weź udział w webinarium OLS

 

Kategorie