05Lip2016

Webinarium Komisji Europejskiej dot. Online Linguistic Support (OLS)

Termin spotkania: 5 lipca 2016 r.
Rodzaj spotkania:
webinarium
Erasmus+ Online Linguistic Support (OLS)

Komisja Europejska zaprasza na webinaria poświęcone funkcjonowaniu platformy Online Linguistic Support (OLS). Szkolenie odbędzie się 5 lipca br.

Online Linguistic Support (OLS) jest platformą internetową, umożliwiającą ocenę kompetencji językowych oraz doskonalenie znajomości języków obcych w programie Erasmus+. Użytkownikami OLS są osoby, które wyjeżdżają za granicę na co najmniej dwa miesiące studiów, praktyki/stażu lub wolontariatu europejskiego.

Ocena kompetencji językowych za pośrednictwem platformy internetowej OLS jest obowiązkowa dla uczestników programu Erasmus+, którzy w trakcie mobilności będą posługiwać się w środowisku nauki/pracy językiem obcym dostępnym w tym narzędziu. Studenci, uczestnicy wolontariatu europejskiego oraz uczniowie ponadgimnazjalnych szkół zawodowych mogą aktualnie sprawdzić stopień znajomości jednego z sześciu języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego i włoskiego.

Osoby, które chciałyby poznać narzędzie, którym jest platforma Online Linguistic Support, zachęcamy do wzięcia udziału w Webinarium Komisji Europejskiej (prowadzonym w j. angielskim).

Poniżej prezentujemy harmonogram szkolenia.

TimeTopicSpeaker
9:45How to use the webinar? Technical aspectsIldiko Hegedus – EACEA A1
10:00WelcomeCeline Peroni – DG EAC B1
10:15Key messages to Beneficiaries

Reminder of the licence allocation process

OLS for the Call 2016

Live Coaching

Communication material

OLS for Refugees

Barbara Egger – EACEA A1

Celine Peroni – DG EAC B1

Ildiko Hegedus – EACEA A1

 

Q & A session
Live tour: OLS Licence Management System
12:30Closure of the webinar

 

Zalecamy korzystanie z programu Firefox oraz zalogowanie się na 30 minut przed terminem rozpoczęcia sesji w celu sprawdzenia połączenia. Na spotkanie nie obowiązuje rejestracja. Aby wziąć udział w sesji wystarczy kliknąć poniższy przycisk w dniu wydarzenia.

Weź udział w webinarium OLS

 

Kategorie