21Sty2016

Zapraszamy młodzież na sesje Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych w Strasburgu

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy, Europejska Fundacja Młodzieżowa Departamentu Młodzieży Rady Europy zapraszają młodych ludzi do udziału w 30 i 31 sesji Kongresu, która odbędzie się w dniach 20-24 marca 2016 r. oraz 17-21 października 2016 r. w Strasburgu.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są działacze organizacji pozarządowych, pracownicy młodzieżowi, członkowie lokalnych i regionalnych rad i parlamentów młodzieżowych oraz studenci i politycy w wieku od 16 do 30 lat. Warunkiem rekrutacji jest doskonała znajomość języka angielskiego oraz gotowość do uczestnictwa w całości obrad obu tegorocznych sesji.

Podczas posiedzenia Kongresu młodzi ludzie będą mogli zabrać głos w kluczowych sprawach dotyczących polityki europejskiej, w tym kwestii dotyczących młodzieży. Zaproszenie młodzieży do aktywnego udziału w 30. i 31. Sesji Kongresu, ma na celu stworzenie przestrzeni dla dialogu między młodymi ludźmi i wybranymi przedstawicielami władz lokalnych i regionalnych  umożliwiając im wyrażenie opinii na tematy będące przedmiotem dyskusji.

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (Congress of Local and Regional Authorities)  jest organem doradczym Komitetu Ministrów, reprezentującym władze lokalne i regionalne państw Rady Europy. Obecnie Kongres liczy 636 członków – 318 przedstawicieli państw członkowskich oraz ich 318 zastępców. Liczba mandatów dla każdego państwa członkowskiego Rady Europy jest taka sama jak w Zgromadzeniu Parlamentarnym. Na Polskę przypada 12 miejsc (i 12 miejsc dla zastępców członków). Reprezentanci danego państwa muszą posiadać mandat pochodzący z wyborów regionalnych lub lokalnych. Od października 2014 roku, Kongres zaprasza młodych ludzi z różnych środowisk – działaczy, pracowników młodzieżowych, studentów, młodych polityków – do wzięcia udziału w sesji, do zabrania głosu w dyskusji i wymiany poglądów z członkami Kongresu.

Wszystkich, którym polityka europejska jest bliska i chcieliby zabrać głos w debacie, zapraszamy do aplikowania. Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przygotować i wrzucić do internetu 30-sekundowy film, w którym przedstawią swoje atuty i motywacje. Termin składania wniosków upływa w piątek, 5 lutego 2016 r. – wypełnione wnioski należy przesyłać na adres: congress.youth@coe.int

Więcej informacji znajduje się na stronie Rady Europy.

 

 

Kategorie

Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Prosimy o kierowanie korespondencji, która dotrze do Warszawy po 16 czerwca, na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Do 16 czerwca dotychczasowy adres korespondencyjny pozostaje aktualny.

Prosimy o oszacowanie czasu potrzebnego do dostarczenia przesyłek i wysyłkę na odpowiedni adres zgodnie z powyższymi informacjami.

You have Successfully Subscribed!