Ambasador programu Erasmus+ wybrany!

Znamy już zwycięzców ogólnopolskiego konkursu, przeprowadzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję programu Erasmus+. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybrało ambasadora programu. Od dziś to miano z dumą może nosić doktor Rafał Mazur.

Uczestnikami konkursu były osoby zaangażowane w projekty realizowane w ramach programów: Erasmus, Grundtvig, Leonardo da Vinci, Comenius, „Młodzież w działaniu” oraz Erasmus+.

Proste historie z happy endem!

Erasmus zmienia życie, otwiera umysły ‒ to hasło przewodnie programu. Uczestnicy konkursu prezentujący swoje historie są tego idealnym przykładem. Zwycięzca konkursu Rafał Mazur jest nauczycielem języka polskiego jako obcego. Nauczanie jest jego pasją. Dzięki programowi wyjechał do Saragossy, gdzie prowadził zajęcia promujące polską kulturę.

Nie zastanawiając się, złożyłem aplikację i jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że otrzymałem zgodę na wyjazd do Hiszpanii. Znowu wiedziałem i czułem, że nauczanie jest moją pasją. Do Polski wróciłem nie tylko bogatszy w doświadczenia, ale przede wszystkim przypomniałem sobie, dlaczego jestem nauczycielem. Myślę, że wyjazd uchronił mnie przed wypaleniem zawodowym i kryzysem ‒ podkreśla dr Rafał Mazur tegoroczny Ambasador programu Erasmus+.

Jury wybrało jednego ambasadora oraz przyznało dwa wyróżnienia. W kategorii tekst otrzymał je Sebastiana Chrzanowskiego, a w kategorii film dr Magdalena Szewczyk.  Nauczycielka biologii, która od 18 lat uczy w prywatnym Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, zdobył serca jurorów. W ramach programu Erasmus + realizuje ona projekt „Szlakiem wygasłych i aktywnych wulkanów i trzęsień ziemi w Europie 2015 – 2018.

Pani Magdalena pokazuje, że lekcje biologii nie muszą być rutyną, ale dzięki ciekawym pomysłom można realizować interesujące i angażujące zajęcia dydaktyczne. Młodzież jest w takie projekty bardzo zaangażowana. Ambasadorzy programu Erasmus+ powinni być inspiracją dla innych uczestników – podkreśla przewodnicząca jury konkursu Anna Salamończyk – Mochel, członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Decyzją jury nie wybrano zwycięzcy w kategorii zdjęcie. Zostań ambasadorem Erasmus +! to jedna z wielu inicjatyw realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach tegorocznych obchodów 30-lecia programu Erasmus.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Z Programu Erasmus i Erasmus+ skorzystało w Europie już [...]

Z programu Erasmus skorzystało już w Europie 10 milionów uczestników – poinformował PAP dyrektor FRSE Paweł Poszytek. Do[...]
Erasmus+

Erasmus + i Europejski Korpus Solidarności w obliczu Bre[...]

Rada Europejska w dniu 11 kwietnia 2019 r. postanowiła, w porozumieniu ze Zjednoczonym Królestwem, przedłużyć okres obow[...]
Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacyjne

Mamy co świętować!!! Minął już ponad rok odkąd Mobilne Centrum Edukacyjne ruszyło w swoją edukacyjną podróż po Polsce[...]