Erasmus+ Bus z wizytą w województwie pomorskim

Lębork był 9. przystankiem na edukacyjnej trasie busa. Tym samym Erasmus+ bus przemierzył pół kraju ‒ zawitał do kolejnego, 8 już województwa, odnotowując na swoim liczniku blisko 5000 przejechanych kilometrów. 

Eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ zaprezentowali w Lęborku ofertę programu oraz przykłady dobrych praktyk z sektorów: Edukacja Szkolna, Edukacja Dorosłych oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe. Spotkanie skierowane było do władz miasta i powiatu, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą.

Mobilni eksperci przyjechali do województwa pomorskiego na zaproszenie nauczycieli z Gimnazjum nr 1 w Lęborku. Podczas spotkania zostały również zaprezentowane dotychczasowe rezultaty projektu edukacyjnego „Otwierając drzwi do Europy”, który od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2017 realizują uczniowie z tej szkoły. Głównym celem projektu jest nauka języka angielskiego i niemieckiego, współpraca szkół z lokalnymi przedsiębiorstwami, dzielenie się wiedzą na temat odwiedzanych państw, regionów i miejscowości, poznanie różnych kultur oraz stworzenie przewodnika na temat zasad ubiegania się o pracę w różnych krajach europejskich. Zdaniem Katarzyny Wróblewskiej-Kurzydło – nauczycielki języka niemieckiego i koordynatorki projektu Erasmus+ w Gimnazjum nr 1, udział uczniów w projektach Erasmus+ to nie tylko promocja dla szkoły, ale przede wszystkim bardzo duża szansa dla uczniów.

W całym powiecie lęborskim w latach 2014-2016 w ramach programu Erasmus+ dofinansowanie otrzymało 14 projektów edukacyjnych, w tym 5 z sektora Edukacja szkolna.

30-lecie programu Erasmus

„Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Projekt wystartował w styczniu 2017 r. i wpisuje się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami 30-lecia działania programu Erasmus. Podczas spotkań eksperci przybliżają priorytety programu, zachęcają do indywidualnych konsultacji oraz pokazują, jak upowszechniać rezultaty projektów edukacyjnych. We wszystkich spotkaniach weźmie udział ok. trzech tysięcy lokalnych liderów oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych. Do tej pory mobilni eksperci odwiedzili Warszawę, Orzysz, Golub-Dobrzyń, Ostrów Mazowiecką, Skałę, Racibórz, a także Kaczki Średnie, Nysę i Lębork. Następne spotkanie odbędzie się w Sanoku.

 

E+Bus Lębork

Zobacz inne Aktualności

Szkolnictwo Wyższe

Wyniki konkursów 2020 w akcjach centralnych programu Era[...]

Na stronach internetowych zarządzanych przez Komisję Europejską opublikowano wyniki konkursów wniosków rozstrzygniętych [...]
Erasmus+

 #ErasmusDays coraz bliżej

Do obchodów #ErasmusDays został nieco ponad miesiąc. W zeszłym roku, na terenie całej Polski, zorganizowano łącznie p[...]
Edukacja Szkolna

Konferencja ogólnopolska – Twój projekt inspiracją[...]

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję „Twój projekt inspiracją dla innych. Praktycznie o rezultatach projekt[...]