Erasmus+ Virtual Exchange – nowa inicjatywa Komisji Europejskiej

Komisja Europejska uruchomiła pilotażowy projekt “Erasmus+ Virtual Exchange” (Wirtualna wymiana), który ma promować dialog międzykulturowy i pomagać doskonalić umiejętności i kompetencje dzięki narzędziom edukacji cyfrowej.

W pierwszej fazie Virtual Exchange umożliwi kontakty młodzieży, studentów i nauczycieli akademickich z krajów Europy i południowego regionu Morza Śródziemnego. Chodzi w szczególności o wzmocnienie relacji międzyludzkich poprzez rozwój dialogu międzykulturowego, działania w zakresie uczenia się online, zwiększanie tolerancji w oparciu o technologie cyfrowe, przyjazne młodym ludziom czy wspieranie rozwoju umiejętności miękkich studentów i młodzieży w celu zwiększenia szans na zatrudnienie. Posłużą do tego m.in. moderowane dyskusje, masowe otwarte kursy online (MOOCs) czy grupy projektów międzynarodowych.

***

Projekt opracowany został na podstawie zdobytego, w ciągu ostatnich 30 lat doświadczenia w dziedzinie wymiany edukacyjnej i studiów za granicą. Ewoluuje wraz z rozwojem nowych technologii i platform medialnych. Ponadto inicjatywa została zintegrowana na wszystkich poziomach edukacji od przedszkola po uniwersytet i jest charakterystyczna dla korzystania z nowych platform medialnych w celu umożliwienia interaktywnej nauki społecznej.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://europa.eu/youth/erasmusvirtual/activities_en

 

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

“Skills and jobs mismatch”, 3-6.03.2020, Skopje, Macedon[...]

Starting date of the event: 3/03/2020 Ending date of the event: 6/03/2020 Event venue: Skopje, Macedonia Workin[...]
Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacyjne ponownie rusza edukacyjną tra[...]

Zanim Mobilne Centrum Edukacyjne ruszy ponownie w swoją edukacyjną trasę po Polsce trzeba dobrze się do tego przygotować[...]
Kształcenie i szkolenia zawodowe

European Vocational Skills Week 2020

W tym roku po raz piąty spotkamy się na European Vocational Skills Week. Już cieszymy się na główne uroczystości, które [...]