Europejski Tydzień Młodzieży – przedłużamy rejestrację na debatę!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie zarejestrowali się jeszcze na Ogólnopolskie Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”. Rejestracja na wydarzenia, które odbędą się 5 maja w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, pozostanie otwarta do 24 kwietnia do północy. Zachęcamy do wypełnienie elektronicznej ankiety!

 

Już 5 maja br. podczas debaty „jEsTeM aktywny” młodzież będzie dyskutować z politykami, ekspertami z zakresu rynku pracy, osobami mającymi doświadczenie w dziedzinie realizacji projektów społecznych oraz przedstawicielami świata biznesu. Głównymi tematami debaty będą: sytuacja młodzieży na rynku pracy; aktywne uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej oraz zwiększanie widoczności działań młodzieżowych. Udział w niej wezmą m.in.

Spotkanie młodzieży z politykami, w którym będzie uczestniczyć ok. 400 młodych osób, to najważniejszy punkt programu Ogólnopolskiego Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”. Pragniesz wymienić się opiniami i doświadczeniem z innymi osobami? Chcesz poznać opinie polityków? Ciekawi Cię, co mają do powiedzenia młodzi przedsiębiorcy? Weź udział w forum! Wystarczy wypełnić elektroniczną ankietę i przesłać zgłoszenie: https://ankiety.frse.org.pl/users/goToPoll/7e26d2bd54b937d5c5821bcfdc9e2309.

Formularz będzie aktywny do 24.04.15 r.

 

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 5 maja odbędą się także targi dobrych praktyk, w których udział weźmie kilkadziesiąt organizacji. Wśród wystawców znajdą się takie organizacje jak Stowarzyszenie Elbląg Europa, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych, Fundacja Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej, Fundacja „Sprawni inaczej” oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Uczestnicy forum będą mogli odwiedzić targi: projektów w ramach edukacji szkolnej, zawodowej i pozaformalnej, zrealizowanych w latach 2012-2014 w Polsce; informacji młodzieżowej – Eurodesk; dialogu usystematyzowanego. Spotkanie z doświadczonymi organizacjami może okazać się bardzo inspirujące dla wszystkich osób, które szukają pomysłu na realizację własnego projektu edukacyjnego. To również szansa na nawiązanie kontaktów z instytucjami poszukującymi partnerów.

Osoby, które jeszcze nie wiedzą, czym jest program Erasmus+ i jakie inicjatywy można dzięki niemu zrealizować, już 5 maja będą mogły pogłębić swoją wiedzę podczas wybranego spotkania informacyjnego. W trakcie forum odbędą się trzy takie spotkania:

Wszystkie poprowadzą eksperci na Narodowej Agencji Programu Erasmus+, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu informacyjnym również powinny wypełnić elektroniczką ankietę.

Europejski Tydzień Młodzieży ,organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, to szansa dla młodych osób na zaprezentowanie swoich poglądów. Tegoroczna czyli siódma edycja ETM odbywa się w całej Europie od 27 kwietnia do 10 maja 2015 roku. W ramach ETM2015 zaplanowano szereg różnorodnych wydarzeń i działań we wszystkich 33 krajach uczestniczących w programie Unii Europejskiej Erasmus+.

Koordynacją Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ wraz ze Stowarzyszeniem Morena w Gdańsku. Więcej informacji na temat ETM można znaleźć na stronie www.erasmusplus.org.pl/etm/.

 

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

“Skills and jobs mismatch”, 3-6.03.2020, Skopje, Macedon[...]

Starting date of the event: 3/03/2020 Ending date of the event: 6/03/2020 Event venue: Skopje, Macedonia Workin[...]
Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacyjne ponownie rusza edukacyjną tra[...]

Zanim Mobilne Centrum Edukacyjne ruszy ponownie w swoją edukacyjną trasę po Polsce trzeba dobrze się do tego przygotować[...]
Kształcenie i szkolenia zawodowe

European Vocational Skills Week 2020

W tym roku po raz piąty spotkamy się na European Vocational Skills Week. Już cieszymy się na główne uroczystości, które [...]