Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Logopedzi w projektach eTwinning – spotkanie

Zapraszamy na stacjonarne seminarium w warszawskim Hotelu Mercure, które odbędzie się w dniach 18-19 grudnia 2021 roku. Szkolenie jest bezpłatne dla uczestników.

  • fot. eTwinning

Szkolenie skierowane jest do logopedów i innych terapeutów, którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning. Uczestnicy pracować będą w podziale na cztery grupy warsztatowe. Program wydarzenia obejmuje przygotowanie pomocy dydaktycznej rozwijającej świadomość fonemową, koordynację wzrokowo-słuchowo-wzrokową i koncentrację słuchową za pomocą kart obrazkowych na zasadzie memory obrazkowego, projektowanie i stworzenie wraz z uczniami własnoręcznie wykonanych instrumentów muzycznych, przygotowanie publikacji internetowej (np. w Issuu) złożonej ze skanów plansz wykonanych z użyciem kółeczek origami przez dzieci w czasie zajęć logopedycznych, a także przygotowanie książeczki, w której zostaną zebrane ilustracje do wierszyków i rymowanych wyrazów. 

Organizatorzy zapewniają udział w szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Warszawy – nocleg w pokojach jednoosobowych z 18 na 19 grudnia br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Projekty z uczestnikami seminarium poprowadzą:

  • Justyna Todor-Pałka – projekt Rymowanka-dobieranka,
  • Katarzyna Szypszak – projekt INSTRUMENTARIUM MUZYCZNE, czyli wspólne zabawy rytmiczne,
  • Wioletta Chopcian – projekt Rymolandia,
  • Małgorzata Maik-Ślisińska – projekt Kółka origami w pracy z głoskami.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz. Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności na wydarzenie przyjmowani będą aktywni zawodowo logopedzi/ terapeuci bez doświadczenia w pracy metodą projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach oraz rozpoczną projekt eTwinning.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do internetu. (Ważne: tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). Każdy zakwalifikowany uczestnik seminarium zobowiązany będzie do wypełnienia formularza o stanie zdrowia (szczegóły).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 grudnia 2021 o godzinie 23:59.

formularz zgłoszeniowy