Nowy numer Europy dla Aktywnych

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Drugi w tym roku numer Europy dla Aktywnych jest już dostępny! Jak zwykle mamy dla Was mnóstwo aktualności i ciekawych tematów. Za nami ósma edycja Europejskiego Tygodnia Młodzieży – w jego ramach, w całej Europie, organizowano wiele spotkań i dyskusji dotyczących wyzwań, przed którymi stoją młodzi ludzie. Tematem przewodnim była cyfryzacja i zaangażowanie młodych ludzi w działalność społeczną przez internet.

Z artykułu Cyberaktywizm – lek na marazm dowiecie się, czy wirtualna rzeczywistość jest zagrożeniem, czy przyszłością dla młodego pokolenia. Okazuje się, że siedząc przed monitorem komputera, można zmieniać świat na lepsze.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę szóstą, gdzie znajdziecie nasz stały cykl Wywiad numeru. Tym razem rozmowa z dziennikarzem i reportażystą, laureatem V edycji Stypendium Ryszarda Kapuścińskiego, Kamilem Bałukiem. Kamil podzielił się z nami swoimi doświadczeniami, które zdobył dzięki programowi Erasmus.

W rubryce projekt na medal poznacie historię podopiecznych Teatru Grodzkiego z Bielska-Białej. Realizowany przez teatr projekt uczy jak wykorzystać sztukę opowiadania historii do usprawnienia komunikacji pomiędzy osobami narażonymi na izolację społeczną.

Dodatkowo dowiecie się, dlaczego ukraińscy studenci tak chętnie wybierają polskie uczelnie oraz czy Brexit zaszkodzi Erasmusowi. Koniecznie przeczytajcie również mini poradnik o Wolontariacie Europejskim i zapoznajcie się z procesem akredytacji.

Zapraszamy do lektury![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Pobierz nowy numer Europy dla Aktywnych” style=”outline-custom” outline_custom_color=”#7791ca” outline_custom_hover_background=”#7791ca” outline_custom_hover_text=”#ffffff” shape=”square” align=”center” button_block=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.eurodesk.pl%2Fsites%2Feurodesk.pl%2Ffiles%2Fpublication%2F6948%2Feuropa_dla_aktywnych_nr_2_25_2017.pdf|||”][/vc_column][/vc_row]

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

“Skills and jobs mismatch”, 3-6.03.2020, Skopje, Macedon[...]

Starting date of the event: 3/03/2020 Ending date of the event: 6/03/2020 Event venue: Skopje, Macedonia Workin[...]
Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacyjne ponownie rusza edukacyjną tra[...]

Zanim Mobilne Centrum Edukacyjne ruszy ponownie w swoją edukacyjną trasę po Polsce trzeba dobrze się do tego przygotować[...]
Kształcenie i szkolenia zawodowe

European Vocational Skills Week 2020

W tym roku po raz piąty spotkamy się na European Vocational Skills Week. Już cieszymy się na główne uroczystości, które [...]