Opublikowano poradnik Erasmus+ Edukacja szkolna dla kierownictwa szkół

Jak można wykorzystać finansowanie programu Erasmus+ do poprawy nauczania i uczenia się w mojej szkole? Jakie możliwości doskonalenia zawodowego możemy zaoferować naszym nauczycielom dzięki programowi Erasmus+? W jaki sposób program Erasmus+ może pomóc mojej szkole zyskać rozgłos i nawiązać współpracę z interesariuszami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w nowym poradniku programu Erasmus+ dla kierownictwa szkół.

Poradnik przeznaczony jest dla kierownictwa szkół (dyrektorów, kierowników zespołów, koordynatorów itp.), informując o ofercie programu Erasmus+ w dziedzinie edukacji przedszkolnej, podstawowej i średniej.

Pierwsza część poradnika przedstawia w zarysie korzyści, które może odnieść szkoła z programu Erasmus+ i przegląd oferowanych przez program możliwości, a mianowicie mobilności edukacyjnej kadry szkolnej i partnerstw strategicznych. Część ta zajmuje się również zaletami łączenia się z innymi szkołami online poprzez eTwinning.

Druga część poradnika oferuje opisane krok-po-kroku wskazówki na temat przygotowania udanego wniosku programu Erasmus+, znalezienia odpowiednich europejskich partnerów i korzystania z doświadczeń różnych szkół. W części tej znajdują się również prawdziwe przykłady projektów, mające inspirować kierownictwo szkół, pomagać w generacji pomysłów i demonstrować, czego można dokonać w programie Erasmus+.

Poradnik jest dostępny online w języku polskim (dostępny także w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim).

PDF – Praktyczny przewodnik dla dyrektorów szkół

Dalsze lektury:

 

Źródło: School Education Gateway

Zobacz inne Aktualności

Edukacja Szkolna

Seminarium Tool for School – Pokolenia Y, Z, pokol[...]

Rola współczesnego nauczyciela nie ogranicza się do nauczania przedmiotu. Pełni on często rolę psychologa, animatora, do[...]
Erasmus+

Już dzisiaj startuje 3. edycja Erasmus Days!

Dzisiaj zaczynamy 3. edycję Erasmus Days! Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy odbywają się wydarzenia, które przybliżą Ci[...]
Erasmus+

Zapraszamy na debatę „Branżowa szkoła przyszłości – wyzw[...]

Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. D[...]