Ponad tysiąc osób wzięło udział w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+

Jakie działania można zrealizować w ramach programu Erasmus+ w 2015 r., na jakie dofinansowanie mogą liczyć przyszli wnioskodawcy oraz co zrobić, aby z powodzeniem aplikować w programie – to tylko niektóre zagadnienia, które omówiono w trakcie Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyło aż tysiąc osób, które chciały pogłębić swoją wiedzę na temat nowego programu edukacyjnego Unii Europejskiej.

Spotkanie odbyło się 29 stycznia 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zorganizowała je Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. W ogólnopolskim dniu informacyjnym uczestniczyły osoby, które realizowały już unijne projekty edukacyjne oraz te, które dopiero planują rozpocząć działania w ramach programu Erasmus+. Wśród nich znaleźli się m.in. nauczyciele, pracownicy uczelni, pracownicy młodzieżowi oraz osoby zajmujące się kształceniem dorosłych. Dzięki inicjatywie Narodowej Agencji mogli oni uczestniczyć w 12 panelach warsztatowych dotyczących wszystkich sektorów programu Erasmus+: Edukacji szkolnej, Kształcenia i szkoleń zawodowych, Edukacji dorosłych, Szkolnictwa wyższego, Młodzieży, Projektów centralnych oraz Sportu. Podczas przerw osoby zainteresowane programem mogły również skonsultować swoje pomysły na realizację własnego projektu w punktach informacyjnych, w których porad udzielali eksperci z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

– Jesteśmy bardzo podbudowani dzisiejszymi rozmowami, ponieważ wynika z nich, że uczestnicy spotkania mają już konkretne plany na realizację projektów edukacyjnych – komentuje Izabela Laskowska, zastępca dyrektora programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ to najważniejsze i najważniejsze wydarzenie organizowane w ramach Akademii Erasmus+. Projekt Akademia Erasmus+ obejmuje warsztaty, szkolenia, konferencje i inne działania promocyjno-informacyjne.

– W ubiegłym roku Narodowa Agencja zorganizowała w ramach Akademii aż 64 spotkania o różnym charakterze – dodaje Tomasz Bratek, zastępca dyrektora generalnego FRSE.

Pierwszym spotkaniem z tego cyklu był dzień informacyjny, który odbył się 25 lutego 2014 r., w drugim miesiącu funkcjonowanie programu Erasmus+. W zeszłorocznym wydarzeniu również uczestniczyło ok. tysiąca osób. Dzięki Akademii Erasmus+ osoby zainteresowane programem pogłębiają swoją wiedzę na jego temat; odnajdują inspiracje; dzielą się doświadczeniem; zdobywają informacje na temat tego, jak aplikować w programie oraz nawiązują kontakty w przedstawicielami organizacji, które planują zrealizować własne przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym. Ogromne zainteresowanie spotkaniami informacyjnymi przekłada się na sukcesy polskich instytucji w pozyskiwaniu finansowania na projekty

– W ubiegłym roku udało się rozpocząć ponad 1200 projektów, których budżet łącznie wyniesie ponad 95 mln euro – podsumowuje Mirosław Marczewski, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia. Niedługo na stronie zostaną również opublikowane nagrania z sesji oraz reportaż.

Zobacz inne Aktualności

Szkolnictwo Wyższe

Wyniki konkursów 2020 w akcjach centralnych programu Era[...]

Na stronach internetowych zarządzanych przez Komisję Europejską opublikowano wyniki konkursów wniosków rozstrzygniętych [...]
Erasmus+

 #ErasmusDays coraz bliżej

Do obchodów #ErasmusDays został nieco ponad miesiąc. W zeszłym roku, na terenie całej Polski, zorganizowano łącznie p[...]
Edukacja Szkolna

Konferencja ogólnopolska – Twój projekt inspiracją[...]

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję „Twój projekt inspiracją dla innych. Praktycznie o rezultatach projekt[...]