Relacja ze spotkania „Podziel się sukcesem! Upowszechnianie rezultatów projektów w programie Erasmus+”

Czym różni się rezultat od produktu? Jak opowiadać o rezultatach swojego projektu, by dotrzeć do najważniejszych odbiorców? Z jakich materiałów i na jakich zasadach można legalnie korzystać w swojej działalności? Czym jest self-archiving i self-publishing oraz jak wykorzystać go w praktyce?

31 maja 2017 r. w Warszawie odbyło się szkolenie z cyklu „Spotkania na ważny temat”, poświęcone zagadnieniu skutecznego upowszechniania i wykorzystywania rezultatów projektów. Wzięły w nim udział 92 osoby realizujące projekty w ramach programu Erasmus+.

Pierwszą część szkolenia otworzyła krótka prezentacja na temat najważniejszych założeń strategii upowszechniania rezultatów projektów. Zaprezentowany tez został film „Podziel się sukcesem”. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Natalii Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe pt. „Prawo autorskie w praktyce. Czym jest i w jaki sposób możemy legalnie korzystać z twórczości innych?” Drugą część szkolenia stanowił wykład poprowadzony przez Kamila Śliwowskiego z Creative Commons Polska poświęcony zagadnieniu otwartych licencji oraz wykorzystania ich do upowszechniania rezultatów projektów w programie Erasmus+. Dzięki temu uczestnicy dowiedzieli się, jakie istnieją typy otwartych licencji i w jaki sposób można za ich pomocą udostępniać różne rezultaty projektów edukacyjnych. Ostatni wykład poświęcony był nowoczesnym metodom upowszechniania wiedzy i wyników badań. Uczestnicy dowiedzieli się jak przygotować i gdzie zachować rezultaty swoich działań oraz jak samodzielnie i efektywnie publikować je w sieci. Wykład poprowadzony był przezs Klaudię Grabowską z Creative Commons Polska.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi podczas szkolenia:

[whitespace]

 

Podziel się sukcesem! Spotkanie na ważny temat

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

“Skills and jobs mismatch”, 3-6.03.2020, Skopje, Macedon[...]

Starting date of the event: 3/03/2020 Ending date of the event: 6/03/2020 Event venue: Skopje, Macedonia Workin[...]
Erasmus+

Mobilne Centrum Edukacyjne ponownie rusza edukacyjną tra[...]

Zanim Mobilne Centrum Edukacyjne ruszy ponownie w swoją edukacyjną trasę po Polsce trzeba dobrze się do tego przygotować[...]
Kształcenie i szkolenia zawodowe

European Vocational Skills Week 2020

W tym roku po raz piąty spotkamy się na European Vocational Skills Week. Już cieszymy się na główne uroczystości, które [...]