Mobilne Centrum Edukacyjne

Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

Głównym założeniem MCE jest promocja programów edukacyjnych realizowanych w ramach FRSE. Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom, jak eTwinning czy Erasmus+ uczestnicy poznają szczegóły tych programów oraz korzyści płynące z uczestnictwa w projektach edukacyjnych. Na spotkania, w roli specjalistów, zapraszani są doświadczeni nauczyciele prezentujący swoje projekty jako przykłady dobrej praktyki. W trakcie trwających 30-60 minut sesji inspirują, dzielą się swoim doświadczeniem i zachęcają do realizacji własnych projektów. Szkolenia realizowane są w grupach maksymalnie 30-osobowych.

Istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentujemy nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdują się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Demonstrujemy, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. W MCE stawiamy na metodykę, zaczynając od najprostszych przykładów oraz ćwiczeń.

Zmienia życia. Otwiera umysł

Mobilne Centrum Edukacyjne to nie tylko miejsce, gdzie można poznać podstawy najnowocześniejszych technologii, lecz również inspirująca przestrzeń tworzona przez jego pracowników. Zespół Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wraz z gronem zewnętrznych ekspertów pracuje na co dzień nad rozwojem oferty, tak by wzbogacić ją dla Państwa o najbardziej innowacyjne i najciekawsze rozwiązania. Misją Mobilnego Centrum Edukacyjnego jest szerzenie myśli technologicznej wśród nauczycieli we wszystkich zakątkach Polski i Europy.

 

 

Mobilne Centrum Edukacyjne

Mobilne Centrum Edukacyjne w drodze.

Mobilne Centrum Edukacyjne obecnie jest w drodze do laureatów nagrody European Language Label 2019.

Już odwiedziliśmy:

  • 23.10.2019 r. w Starym Sączu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego,
  • 24.10.2019 r. w Tarnobrzegu w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika,

Szkolenia zorganizowane przez Zespół European Language Label odbędą się jeszcze w:

  • 29.10.2019 r. w Wieluniu w Zespole Szkół Nr 1,
  • 15.11.2019 r. w Warszawie w Muzeum Warszawy,
  • 26.11.2019 r. w Lasocicach w Fundacji Centrum Aktywności Twórczej,
  • 27.11.2019 r. w Zaborze w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

Warsztaty w MCE są obok Certyfikatu i statuetki ELL nagrodą dla instytucji, które wdrażają innowacyjne techniki kształcenia i promują osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne w obszarze języków obcych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami.

Więcej informacji: www.ell.org.pl

 

Zabacz gdzie byliśmy

Kontakt

Magdalena Lewandowska

email: mlewandowska@frse.org.pl

tel: 224631173

Zbigniew Dybowski

email: zdybowski@frse.org.pl

tel: 22 46 31 537