DiscoverEU (Akcja 1. Mobilność edukacyjna)

treść strony

Jesteś obywatelem UE i masz 18 lat? Czas zacząć odkrywać Europę

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której 18-letni obywatele Unii Europejskiej mogą doświadczyć w praktyce jednej z podstaw wspólnego rynku UE: swobody przepływu osób. Odbywając podróż po Europie, zdobywają przy tym nowe doświadczenia. Ta edukacyjna podróż, głównie koleją, to doskonała okazja, by podziwiać różnorodność miast i miasteczek Europy. Inicjatywa umożliwi im także zawieranie znajomości z mieszkańcami całego kontynentu, a co za tym idzie – lepsze poznanie samych siebie.

Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w dwóch rundach odbywających się co roku. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż.

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię. Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu!

DiscoverEU to też okazja do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury.

Więcej informacji na stronie: https://europa.eu/youth/discovereu_pl oraz na oficjalnej stronie grupy #DiscoverEU na Facebooku.