17.04.2025 r.
RPI. Robimy Erasmusa+ w Lublinie
Regionalne Punkty Informacyjne NA w Lublinie zapraszają na spotkanie informacyjno-sieciujące pod hasłem „Robimy Erasmusa+”, które odbędzie się 25 kwietnia 2025 r.
17.04.2025 r.
Regionalne Punkty Informacyjne NA w Lublinie zapraszają na spotkanie informacyjno-sieciujące pod hasłem „Robimy Erasmusa+”, które odbędzie się 25 kwietnia 2025 r.
16.04.2025 r.
Zapraszamy na III Konferencję Lubuskich Inspiracji Projektowych „Kreatywne ścieżki edukacji”, która odbędzie się 12 maja 2025 r. w Zielonej Górze.
14.04.2025 r.
„Wychowanie obywatelskie – co nas łączy” to stacjonarne wydarzenie dla nauczycieli pracujących w szkołach o profilu VET (szkoły zawodowe, technika, szkoły branżowe), zainteresowanych realizacją międzynarodowych projektów eTwinning.
11.04.2025 r.
Edukacja obywatelska to nie tylko wiedza teoretyczna, lecz przede wszystkim umiejętność działania w przestrzeni publicznej. Zależy Ci na tym, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Czujesz, że chcesz robić coś więcej, angażując innych do działania? Weź udział w webinarium EPALE „Od pomysłu do zmiany, czyli edukacja obywatelska w działaniu”.
09.04.2025 r.
Kuratorium Oświaty w Opolu (Regionalny Punkt Informacyjny NA) zaprasza do udziału w konferencji informacyjno-warsztatowej „Europejskie programy edukacyjne szansą na kształcenie kompetencji uczniów we współczesnym świecie”, która odbędzie się 16 kwietnia 2025 r.
08.04.2025 r.
Komisja Europejska i Wysoki Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa uruchomili Unijną Strategię Gotowości, tak aby wesprzeć państwa członkowskie oraz zwiększyć zdolność Europy do zapobiegania pojawiającym się zagrożeniom i reagowania na nie.
04.04.2025 r.
Platforma EPALE obchodzi swoje 10. urodziny! Przez ostatnią dekadę stała się kluczowym miejscem wymiany doświadczeń, wiedzy i inspiracji dla edukatorów osób dorosłych w całej Europie. Społeczność EPALE dynamicznie się rozwija, dostosowując się do zmieniających się potrzeb oraz wyzwań współczesności.
03.04.2025 r.
Przeszczepy ratują tysiące osób rocznie. Za każdą operacją stoi nie tylko zespół lekarzy – to także lata badań, wymiany doświadczeń i współpracy specjalistów z różnych krajów. Jedną z takich inicjatyw jest projekt „Mamy niejedno życie” realizowany przez Fundację Pasjonaci Życia. Podnosi on świadomość na temat przeszczepów i dzieli się historiami ludzi, którzy w ten sposób dostali drugą szansę – takimi jak Rafał, Czarek i Justyna.