Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Ekologia w klasach młodszych – webinarium

Uczestnicy serii webinariów ETWINNING W KLASACH I-III poznają pomysły na realizację projektów międzynarodowych z młodszymi uczniami szkoły podstawowej.

  • fot. Pixabay

W trakcie serii bezpłatnych webinariów ETWINNING W KLASACH I-III – Projekty o tematyce ekologicznej w klasach młodszych zaprezentujemy pomysły na realizację projektów międzynarodowych z młodszymi uczniami szkoły podstawowej. Spotkanie online poprowadzi Edyta Karwowska Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim: nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej; koordynatorka licznych projektów eTwinning, laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości, moderatorka grupy Aktywna Tablica z eTwinning. Entuzjastka nowych technologii oraz małych kreatywnych działań, które potrafią dać klasie i szkole dużą zmianę i ogrom radości. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com.

Podczas trzeciego spotkania przedstawione zostaną projekty “Szkolne safari”, “Partnerships for the goal”, “Robots also havesomething to say”. Projekty te miały na celu zbliżenie ucznia do świata przyrody, rozwijanie poczucia troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Uczniowie w trakcie różnorodnych działań pogłębili swoją wiedzę o parkach narodowych w Polsce, tworzyli kreatywne maszyny ratujące świat i kodowali ekologiczne hasła za pomocą robota Photona.
 

TERMIN: 17.11.2021 godz. 19:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA,
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę ETWINNING W KLASACH I-III – Projekty o tematyce ekologicznej w klasach młodszych otworzyć klikając w jego tytuł,
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA,
  4. W dniu webinarium (17.11.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube eTwinning Polska.