Erasmus Days 2022 - Bieg Erasmusa  

treść strony

Bieg Erasmusa

VI edycja Biegu Erasmusa odbyła się 24 lipca 2022 r. w samo południe, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Na dystansie 10 km, na kilometrowych okrążeniach, rywalizowało 90 4-osobowych drużyn, a także dzieci i młodzież, na różnych dystansach, w różnych kategoriach wiekowych. Bieg był imprezą towarzyszącą Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022.

Relacje z tego wydarzenia można przeczytać na tej stronie.

 

FORMUŁA ZDALNA BIEGU ERASMUSA W RAMACH ERASMUS DAYS 2022

Dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w edycji stacjonarnej lub po prostu polubili formułę zdalną, przygotowaliśmy propozycję aktywności biegowej w ramach Erasmus Days 2022 (13-15 października 2022 r.) - do samodzielnego przeprowadzenia w szkołach, uczelniach lub z dowolnie zgłoszoną drużyną.

Zasady są proste: wystarczy zarejestrować wydarzenie (np. "Bieg Erasmusa w Szkole Podstawowej nr 1001 im. Erazma z Rotterdamu w Krakowie") na platformie Erasmus Days 2022, poczekać, aż wydarzenie pojawi się na mapie aktywności (1-2 dni roboczych, ale te przesłane w tygodniu do godz. 14 zazwyczaj pojawiają się tego samego dnia koło godz. 16), a następnie link do swojego wydarzenia przesłać na adres: agnieszka.kokowicz@frse.org.pl. Przygotowaliśmy zestaw pakietów startowych dla pierwszych 90 zgłoszonych drużyn (dla maksymalnie dwóch z placówki, lub, ewentualnie, więcej, jeśli nie wyczerpiemy 90 pakietów). W pakietach znajdą się również upominki dla zgłaszających drużyny kapitanów-opiekunów. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 6 października 2022 r. (przesłane później mogą nie dotrzeć na czas, przed wydarzeniem).

Wydarzenie powinno mieć miejsce w dniach 13-15 października - w tych dniach obchodzimy w tym roku Erasmus Days. Jak przeprowadzić biegową aktywność sztafetową? Jaka to formuła? Informacje, porady, wskazówki i wytyczne znajdują się w infopacku edycji zdalnej (zakładka "informacje praktyczne"). W tym roku w edycji zdalnej nie przewidujemy klasyfikacji, liczy się udział i dobra zabawa. Można do nas jednak przesyłać relacje foto i/lub wideo z wydarzeń z podsumowaniem uzyskanych wyników, najciekawsze z nich opublikujemy na fanpage'u i/lub w podsumowaniach (drukowanych lub online). Wytyczne dotyczące relacji także znajdują się w infopacku. Zapraszamy do aktywności i biegowej zabawy!

 

 Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa.

 

 

 

 

 

 

Klasyfikacja medalowa 2021

 

Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt