Bijemy rekord Polski! - 24 września 2021 r.

Bieg Erasmusa

Bijemy rekord Polski! – to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

Klasyfikacja medalowa 2021

W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin” Dołącz do naszego wydarzenia i pomóż nam ustanowić nowy rekord! 

O biegu

Wydarzenie, organizowane już po raz 5-ty, ponownie odbędzie się w formule zdalnej. 24 września 2021 r., w całej Polsce staną do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których cel będzie jeden: przebiec, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.

Pierwsze 100 szkół, które zarejestrują drużyny, otrzymają zestawy sprzętu sportowego! Natomiast do 200 pierwszych zarejestrowanych drużyn, zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale! 

W ubiegłym roku, czwarty e-Bieg Erasmusa, zgromadził prawie 1400 chętnych uczestników!  

Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa.

Wydarzenie jest bezpłatne!  Zapraszamy!

 

 

Organizatorzy

 

 

Patronat

 

 

Patronat medialny

 

 

 

Aktualności

 • 28.10.2021 - V Bieg Erasmusa za nami - wspólnie ustanowiliśmy Rekord Polski!

  Miło nam poinformować, że wspólnie pobiliśmy Rekord Polski w kategorii "Najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin"

  Byliście super! Było nas ponad 1800 osób.

  Zachęcamy do odwiedzenia  naszego funpage na  Facebooku : https://www.facebook.com/BiegErasmusa/

  Znajdziecie tam nagrodzone relacje foto video uczestników w konkursach na najlepszą relację foto-wideo z Biegu oraz najlepszą promocję programu  Erasmus+.

  Do zobaczenia za rok!

 • 08.10.2021 - V Bieg Erasmusa za nami - wyniki

  Miło nam poinformować, że opublikowaliśmy oficjalne wyniki V Biegu Erasmusa: https://live.sts-timing.pl/biegerasmusa2021

  Dziękujemy wszystkim, którzy się zarejestrowali i wzięli udział w naszym wydarzeniu. Byliście super! Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

  Klasyfikacja drużyn:

  • jeśli cały skład biegł w przedziale od 0 do 15 minut (do 15:59), to drużyna jest w kategorii 4x15.
  • jeśli którykolwiek z zawodników biegł powyżej 16 minut, wtedy drużyna jest sklasyfikowana w kategorii 4x60. Dotyczy to także drużyn, którym aplikacja nie zapisała czasów jednej, dwóch lub trzech osób. One również powinny znaleźć się na liście drużyn, w odpowiedniej kategorii.

   

  Wkrótce znajdą Państwo nagrodzone relacje foto i wideo, które ocenialiśmy w dwóch kategoriach:

  • dokumentacja Biegu Erasmusa
  • promocja programu Erasmus+ i EKS.

  Do zobaczenia za rok!

   

 • 23.09.2021 - Ostatni dzień zgłoszeń indywidualnych do biegu

  Już dziś ostatni dzień zgłoszeń indywidualnych, które jutro zostaną połączone w drużyny.
  Pamiętaj, że można dokonać jeszcze rejestracji sztafety: https://zapisy.sts-timing.pl/754-sztafeta
  Obserwuj nas na: facebook.com/BiegErasmua

 • 20.09. 2021 - Konkurs z nagrodami

  Nie biegniesz na rekord, a chcesz otrzymać nagrody? Zapraszamy do udziału w konkursie w dwóch kategoriach: na najlepszą relację foto/wideo z Biegu oraz najlepszą promocję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Prace konkursowe  należy przesyłać do 27.09 na adres : kontakt@wps-projekt.pl Życzymy powodzenia !

 • 08.07.2021 - Rejestracja otwarta

  Zapraszamy uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich fanów sportu do udziału w  V Biegu Erasmusa. Nieważne gdzie mieszkasz i gdzie się uczysz. Jeśli chcesz pokonać własne ograniczenia lub po prostu chcesz się dobrze bawić, stań na starcie i biegnij razem z innymi. Zarejestruj się!

   

 • 11.06.2021 - Bijemy rekord Polski

  Rejestracja już wkrótce! Zapraszamy! na fanpage fb.com/BiegErasmusa.

 • 20.10.2020 - Sukces Biegu Erasmusa

  Mamy trzy dobre wiadomości w jednej! W tegorocznym, zdalnym Biegu Erasmusa wystartowało ponad trzy razy więcej drużyn, niż początkowo zakładaliśmy, rozszerzamy więc klasyfikację do trzech równorzędnych kategorii:

  1. szkoły podstawowe
  2. szkoły ponadpodstawowe
  3. uczelnie, instytucje i organizacje prowadzące zajęcia sportowe

  W każdej z kategorii nagrodzimy za miejsca I – III. Wszyscy zawodnicy otrzymają od nas nagrody (karty podarunkowe do sklepu sportowego) i puchary. Dodatkowo trzy pierwsze drużyny klasyfikacji generalnej (open) otrzymają od nas puchary (po jednym dla drużyny) oraz upominki od programu Erasmus+.

  Przypominamy też o dwóch klasyfikacjach dodatkowych, związanych z realizacją Biegu Erasmusa:

  1. Najciekawsza relacja z biegu (zdjęcia, krótki filmik, animacja itp.)

  2. Najciekawsza forma promocji programu Erasmus+ przed, podczas lub po biegu, np.: relacja w lokalnej gazecie, wystawa w gazetce szkolnej, happening, zdjęcia, filmiki, które w widoczny sposób promują Erasmusa+ (program ogólnie lub poszczególne jego możliwości – dla szkół, młodzieży, studentów itd.).

  Nagrody czekają! Mamy dla Was m.in. instaxy i smartbandy.

  Materiały przyjmujemy do 23 października. Wyboru najlepszych prac dokona erasmusowe jury. A jak zrobić w prosty sposób ciekawy materiał filmowy, wykorzystując zdjęcia i/ lub filmiki? Np. za pomocą darmowej aplikacji, którą w krótkim tutorialu prezentujemy na fanpage’u biegu: http://www.fb.com/BiegErasmusa.

Kontakt