Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Europejski Tydzień Młodzieży 2024

Narodowa Agencja zaprasza wnioskodawców do planowania organizacji wydarzeń i/lub projektów Erasmus+ Młodzież i Europejskiego Konkursu Solidarności w kluczowym tygodniu Europejskiego Tygodnia Młodzieży, tj. 12-19 kwietnia 2024 r.

  • fot. Shutterstock

Komisja Europejska ogłosiła właśnie, że w roku 2024 odbywający się co 2 lata Europejski Tydzień Młodzieży (ETM2024) wstępnie zorganizowany będzie od 12 do 19 kwietnia 2024 r. KE planuje rozpocząć obrady głównym wydarzeniem ETM2024 w piątek 12 kwietnia 2024 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Tymczasowym tematem Tygodnia będzie „Voice your vision” – hasło, które znamy z Europejskiego Roku Młodzieży 2022.

Główne cele ETM w 2024 r. to:

  • Zachęcanie młodych ludzi do głosowania w wyborach europejskich.
  • Podkreślanie osiągnięć w dziedzinie młodzieży.
  • Zwrócenie uwagi grup docelowych na priorytety polityki UE dotyczącej młodzieży.
  • Informowanie młodych ludzi o możliwościach oferowanych przez UE.
  • Wyeksponowanie przykładów dobrych praktyk i historii sukcesów w ramach europejskich programów skierowanych do młodzieży i osób z nią współpracujących: Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności.

Organizowane wydarzenia i działania powinny jednocześnie dotyczyć priorytetów horyzontalnych obu programów, jak: włączenie, środowisko, cyfrowość i partycypacja.

Narodowa Agencja przypomina również, że niewiele ponad 20 dni zostało do złożenia wniosków w naborach do programów Erasmus+ Młodzież i Europejski Korpus Solidarności – termin mija w środę 4 października br. o godz. 12:00. Cele ETM wpisują się w szczególności w specyfikę projektów KA154 – Projekty uczestnictwa młodzieży w Erasmus+, i ESC30 – Projekty solidarności w Europejskim Korpusie Solidarności. Te typy projektów polecamy w szczególności uwadze organizacjom i instytucjom, które zamierzają się włączyć w obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Pod koniec roku 2023 Komisja Europejska uruchomi specjalną interaktywną stronę, na której będzie można zamieszczać informacje o planowanych inicjatywach związanych z ETM2024.