Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Kreatywna edukacja medialna z eTwinning

Zapraszamy nauczycieli z województwa łódzkiego na bezpłatną konferencję warsztatową online Kreatywna edukacja medialna z eTwinning.

 • fot. eTwinning

Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy:

 • W jaki sposób program eTwinning wspiera rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami w całej Europie oraz zapewnia bezpłatny dostęp do różnych form rozwoju zawodowego dla nauczycieli – prowadząca Jolanta Gradowska, Krajowe Biuro eTwinning, FRSE.
 • Obecność edukacji medialnej w naszym codziennym życiu – dr Joanna Rabiega-Wiśniewska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych.
 • Design Thinking i sposoby na rozwijanie kreatywności u uczniów podczas pracy projektowej – Ewa Tomcza, ekspertka z Design Thinking w szkole.

części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów (pozostałe zostaną udostępnione w formie nagrań po konferencji), podczas których omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki oraz narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:

 • Jak z sukcesem rozwijać kreatywność i wyobraźnię u uczniów bazując na wybranych, ogólnodostępnych i bezpłatnych narzędziach TIK?
  Prowadząca: Edyta Bieniek – ambasadorka i trenerka programu eTwinning, nauczycielka j. angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krośnicy.
 • Jak przygotować uczniów do świadomego, krytycznego i wartościującego odbioru mediów oraz jak nauczyć ich rozpoznawać fake-newsy i wdrożyć metody fact-checkingowe wspomagające edukację medialną i cyfrową?
  Prowadząca: Joanna Waszkowska – ambasadorka programu eTwinning, nauczycielka j. polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu.
 • Jak w kreatywny sposób wykorzystać bezpłatną przestrzeń eTwinning Live / TwinSpace do nawiązywania współpracy pomiędzy szkołami oraz do realizacji projektów międzynarodowych w formule online?
  Prowadząca: Malwina Kordus – ambasadorka programu eTwinning, nauczycielka j. niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu.

Termin konferencji: 27 listopada 2021 (sobota)
Czas trwania: godz. 9:30-13:00
Miejsce: ClickMeeting

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Termin rejestracji na konferencję upływa 25 listopada 2021 roku.

formularz zgłoszeniowy

Zapewniamy udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie laptopa podłączonego do internetu.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA na platformie eTwinning. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: dołącz!