Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Kreatywna edukacja medialna z eTwinning – konferencja online

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowe Biuro eTwinning zapraszają nauczycieli z województwa pomorskiego na bezpłatną konferencję warsztatową online Kreatywna edukacja medialna z eTwinning.

  • fot. eTwinning

Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy:

  • W jaki sposób program eTwinning wspiera rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami w całej Europie oraz zapewnia bezpłatny dostęp do różnych form rozwoju zawodowego dla nauczycieli – Jolanta Gradowska, Krajowe Biuro eTwinning.
  • Obecność edukacji medialnej w naszym codziennym życiu – dr Joanna Rabiega-Wiśniewska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych.
  • Design Thinking i sposoby na rozwijanie kreatywności u uczniów podczas pracy projektowej – Ewa Tomczak, ekspert z Design Thinking w szkole.

części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów (pozostałe zostaną udostępnione w formie nagrań po konferencji), podczas których omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki oraz narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:

  • Jak z sukcesem rozwijać kreatywność i wyobraźnię u uczniów, bazując na wybranych, ogólnodostępnych i bezpłatnych narzędziach TIK?
  • Jak przygotować uczniów do świadomego, krytycznego i wartościującego odbioru mediów oraz jak nauczyć ich rozpoznawać fake newsy i wdrożyć metody fact-checkingowe wspomagające edukację medialną i cyfrową?
  • Jak w kreatywny sposób wykorzystać bezpłatną przestrzeń eTwinning Live/TwinSpace do nawiązywania współpracy pomiędzy szkołami oraz do realizacji projektów międzynarodowych w formule online?

Termin: 4 grudnia 2021 (sobota)
Czas trwania: godz. 9:30-13:00
Platforma: ClickMeeting
Grupa docelowa: nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z woj. pomorskiego

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapewniamy udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie laptopa podłączonego do internetu. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA na platformie eTwinning. DOŁĄCZ

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Termin rejestracji na webinarium upływa 2 grudnia 2021.

formularz rejestracyjny