Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Kreatywne pisanie z Loesje – jak pobudzić wyobraźnię?

Uczniów w wieku 10-20 lat pod opieką nauczycieli zapraszamy na szkolne webinarium eTwinning z tworzenia zwięzłych haseł, które odbędzie się 12 września 2022 r. o godz. 12:30.

  • fot. eTwinning

Loesje (po polsku Lusia lub Luśka) to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, hasła z jej podpisem zaś odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org. Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki PDF i zadbać o ich niekomercyjne wykorzystanie.

Wrześniowe webinarium może być wyjątkową lekcją online poprowadzoną przez zewnętrznego eksperta, dlatego zachęcamy, aby nauczyciele zorganizowali w swojej szkole tak zwane „wspólne oglądanie”. Kreatywne pisanie metodą Loesje ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczność języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł. Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie. Bazują na pracy grupowej oraz poddającej się modyfikacjom metodologii, stąd można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do potrzeb grup w różnym wieku.

Sugerujemy, aby rejestracji na wydarzenie dokonał nauczyciel koordynator, który następnie udostępni transmisję szerszej grupie uczniów np. na tablicy multimedialnej lub ekranie.

Certyfikaty uczestnictwa – zarówno dla nauczyciela, jak i ucznia – zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy. 

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

TERMIN: 12.09.2022 r., godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: platforma ClickMeeting

Wstępna rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod poniższym linkiem, liczba miejsc ograniczona – 500 osób. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone osobnym mailem.

formularz zgłoszeniowy