Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Nowy numer kwartalnika „Europa dla Aktywnych”

Erasmus+ wchodzi w nową erę! Więcej środków na wyjazdy i partnerstwa, come back wolontariatu i zupełnie nowa liga – Europejskie Sojusze Szkół. Do tego pakiet kompetencji na trudne czasy.

  • fot. Wydawnictwo FRSE

Ale to dopiero początek! Zdradzamy, jakie zmiany szykują się w polskiej szkole, i podpowiadamy, kto i kiedy może sięgnąć po stypendium IKR Junior, by rozwijać pasje w ramach zajęć pozalekcyjnych. A dla spragnionych emocji – relacja z EuroSkills Herning 2025. Polska drużyna wróciła z tarczą, a my pokazujemy kulisy tego europejskiego święta zawodów. Były łzy, adrenalina i sukces.

Mamy też coś dla tych, którzy lubią być o krok przed innymi. Tutor dla seniorów – brzmi nietypowo? To może być coś dla Was. Coboty – sprytne roboty współpracujące z człowiekiem – już teraz zmieniają rynek pracy. Sprawdzamy, czy odbiorą Wam etaty, czy wręcz przeciwnie – otworzą drzwi do nowych możliwości. A jeśli marzycie o własnym biznesie, dowiecie się, jakich przedsiębiorców najbardziej będzie potrzebowała gospodarka jutra.

Na deser dorzucamy złoty trik: jak korzystać z Platformy Rezultatów Projektów – źródła wiedzy i inspiracji, które pozwala sięgnąć po wyróżnione dobre praktyki i sprawdzone rozwiązania z projektów realizowanych w całej Europie. Nie zawsze trzeba wyważać otwarte drzwi.

Zapraszamy do lektury na stronie czasopisma