Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Paweł Poszytek gościem debaty na EEC

Dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności dr Paweł Poszytek bierze udział w dwóch debatach XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  • fot. ECC

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) jest częścią debaty publicznej o polskiej i europejskiej gospodarce. 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się między 20 a 22 września 2021 roku w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale także z możliwością udziału zdalnego. Formuła organizacyjna EEC to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości.

Dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności będzie dziś gościem debaty pt: "Kapitał intelektualny – złoto XXI wieku". Wraz z  Anną Berczyńską, dyrektor zarządzającą Grupy Schaeffler, Vice-President Talent, ABSL Poland, Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB, Ryszardem Koziołkiem, rektorem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także w towarzystwie Macieja Nowaka, prorektora ds. nauki i rozwoju kadry akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Marka Pawełczyka, kierownika Katedry Pomiarów i Systemów Sterowania oraz prorektora ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej będzie odpowiadał m.in. na pytanie jak dziś inwestować w wiedzę oraz jak zaangażować biznes w reformę szkolnictwa i jak radzą sobie polskie firmy w globalnej walce o talenty. Goście debaty zastanowią się nad potrzebą kompleksowej reformy systemu edukacji, by sprostać przyszłym wyzwaniom rynku pracy, będą także rozmawiać o tym jak budować kompetencje przyszłości w świecie po pandemii. Tematem debaty będzie także cyfryzacja i digitalizacja, czyli technologiczne wyzwania przed jakimi stoją dziś polskie uczelnie.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ była partnerem wczorajszej debaty pt: "Technologia, zarządzanie, człowiek". Goście debaty zastanawiali się nad skutkami automatyzacji procesów biznesowych. Dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Zofia Dzik, impact inwestor, fundatorka i prezes zarządu Instytutu Humanites – Człowiek i Technologia, Grzegorz Kądzielawski, dyrektor Instytutu Badań nad Sztuczną Inteligencją Akademii WSB,  Maciej Lewandowski, Head of Risk Poland w NatWest Group, a także Paulina Zadura, dyrektor Departamentu Analiz i Strategii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Grzegorz Zajączkowski, Lider Cyfryzacji Komisji Europejskiej na Polskę dyskutowali o nowych zadaniach związanych z przejmowaniem prostszych aspektów produkcji przez technologie, o nowych kluczowych kompetencjach, a także omówili zmiany w zarządzaniu na rynku pracy i w strukturze społecznej i edukacji. Wspólnie zastanowiali się także czy konieczne są nowe regulacje i rozważali również kwestie odpowiedzialności i decyzyjności.