Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

RPI Opole. Szkoła w międzynarodowym partnerstwie Erasmus+

Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności działający w Kuratorium Oświaty w Opolu we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w webinarium dotyczącym możliwości, jakie stwarza Akcja 2 Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna.

  • fot. RPI

Webinarium adresowane jest przede wszystkim do dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych, samorządów lokalnych oraz instytucji związanych z edukacją, zainteresowanych realizacją projektów na rzecz edukacji szkolnej. Gościem spotkania będzie Anna Kowalczyk, koordynator Akcji 2 z Zespołu Edukacji Szkolnej Erasmus+ (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji).

Podczas webinarium przedstawione zostaną najważniejsze aspekty programu Erasmus+, możliwości w zakresie partnerstw edukacyjnych, zasady przygotowania wniosku aplikacyjnego i projektu oraz przykład działań w ramach realizowanego projektu Akcji 2 przez szkołę TEB Edukacja w Opolu.

Spotkanie online odbędzie się 9 marca 2023 r. w godz. 11:00-13:00 na platformie Microsoft Teams. Rejestracja do udziału w spotkaniu odbywa się pod wskazanym linkiem do dnia 8 marca 2023 r. do godz. 11.00: https://siko.kuratorium.opole.pl/erasmus/. Na podany w trakcie rejestracji adres e-mail zostanie przesłany link do spotkania.

Do pobrania