Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Sposób na Erasmusa+: napisz artykuł i zdobądź nagrody!

Twoja organizacja realizuje bądź realizowała projekt w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych? Chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi współpracy w projekcie? Napisz artykuł poradnikowy na ten temat i zdobądź atrakcyjne nagrody dla swojej organizacji! Na teksty czekamy do 30 czerwca 2024 r.

  • fot. EPALE

Zamieść na blogu EPALE artykuł zawierający sprawdzone wskazówki dotyczące współpracy w projekcie (np. z partnerami zagranicznymi, organizacjami goszczącymi, uczestnikami) w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych. Odwołaj się do doświadczeń swojej organizacji z realizacji konkretnego projektu. Pisząc tekst, skieruj porady do potencjalnych wnioskodawców lub początkujących realizatorów projektów.

Celem konkursu jest zachęcenie beneficjentów programu Erasmus+ Edukacja dorosłych do korzystania z platformy EPALE oraz upowszechnianie informacji o dofinansowanych działaniach. Chcielibyśmy także, aby ta inicjatywa przyczyniła się do wymiany doświadczeń między edukatorami osób dorosłych.

Do udziału w konkursie zapraszamy przedstawicieli polskich organizacji realizujących projekty w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych, pełniących rolę koordynatorów lub partnerów. Konkurs dotyczy projektów dofinansowanych począwszy od roku 2014 – zarówno trwających, jak i już zakończonych.

Zasady konkursu

1. Napisz artykuł na temat: „Porady dotyczące współpracy w projekcie w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych” (min. 4000 znaków ze spacjami). Zaprezentuj w nim praktyczne i uniwersalne wskazówki przydatne dla innych realizatorów projektów i poprzyj je konkretnymi przykładami z projektu swojej organizacji.

2. Opublikuj go na stronie EPALE w sekcji „Blog” (https://epale.ec.europa.eu/pl/content/epale_blog_post) z dopiskiem: „Artykuł bierze udział w konkursie Sposób na Erasmusa+. Edycja 2024”. Masz na to czas do 30 czerwca 2024 r.

3. Wypełnij formularz konkursowy dostępny pod adresem: https://www.webankieta.pl/ankieta/1213374/konkurs-epale-sposob-na-erasmusa-edycja-2024.html.

4. Twój artykuł zostanie oceniony przez jury (według następujących kryteriów: wartość informacyjna, spójność tematyki i formy, atrakcyjne ujęcie tematu, oprawa graficzna – szczegóły w regulaminie).

5. Zostaną nagrodzone trzy teksty, które okażą się najbardziej inspirujące i praktyczne.

Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników Platformy EPALE. Zarejestruj się!

Dowiedz się również, jak publikować na Platformie EPALE.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 lipca 2024 r.

Nagrody

Za zajęcie I miejsca:

  • „szyty na miarę” warsztat online dla pracowników organizacji zwycięzcy konkursu, dotyczący Skali Współpracy; konsultacje przeprowadzi dr Agnieszka Leśny, polska przedstawicielka Skali Współpracy, trenerka i Ambasadorka EPALE (termin spotkania zostanie ustalony z laureatem indywidualnie);
  • zestaw gadżetów EPALE;
  • zamieszczenie zwycięskiego tekstu w dorocznej publikacji EPALE z wyborem 30 tekstów z 2024 r. (wydanie planowane na I kwartał 2025 r.) oraz promocja w mediach społecznościowych EPALE.

Za zajęcie II i III miejsca:

  • zestaw gadżetów EPALE oraz promocja tekstów w mediach społecznościowych EPALE.

Wszystkich uczestników zaprosimy do udziału w warsztacie online dotyczącym storytellingu. Warsztat poprowadzi Marcin Ilski. Spotkanie odbędzie się w drugiej połowie 2024 r. (Warsztat zaplanowany jest na wrzesień 2024 r. Konkretny termin zostanie ustalony z uczestnikami konkursu).

Więcej informacji