treść strony

Zapraszamy na VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego

VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego odbędzie się 7 września 2023 r. w Gdańsku jako wydarzenie towarzyszące zawodom EuroSkills 2023.

  • fot. FRSE

Podczas paneli i dyskusji kongresowych poruszone zostaną tematy odnoszące się do globalnych trendów w edukacji: innowacyjnej ekonomii, edukacji klimatycznej, transformacji cyfrowej, uczestnictwa w życiu demokratycznym oraz włączenia społecznego i różnorodności. „Skills Are the Future” – motto tegorocznej edycji Kongresu – podkreśla synergię pomiędzy programem Erasmus+ a standardami edukacyjnymi WorldSkills.

Miejsce: Polsat Plus Arena Club na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk
Termin: 7 września 2023 r., godz. 10:00-17:00

Więcej informacji

Wydarzenie towarzyszące zawodom EuroSkills Gdańsk 2023

VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego jest organizowany podczas EuroSkills 2023 w Gdańsku. Zawody te, odbywające się w dniach 5-9 września 2023 r. na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Amber Expo oraz stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, to największe wydarzenie w historii edukacji branżowej w Polsce.

EuroSkills Gdańsk 2023 będą międzynarodową areną, która zgromadzi prawie 600 utalentowanych młodych ludzi, wyłonionych w drodze eliminacji w 32 krajach. W trakcie rywalizacji będą skupieni na zaprezentowaniu swoich umiejętności w 43 konkurencjach, które obejmują: sektor usług, branżę budowlaną, sektor technologii informatycznych, sektor motoryzacyjny, sztukę oraz dyscypliny związane z przemysłem i zawodami przyszłości.

Na podniesienie rangi tegorocznego wydarzenia wpływa fakt, że jego organizacja odbywa się podczas Europejskiego Roku Umiejętności 2023. Stanowi on wyraz unijnej idei, zgodnie z którą na pierwszym miejscu stawia się rozwijanie umiejętności poprzez otwieranie perspektyw zawodowych w całej Europie.