Materiały pokonferencyjne z cyklicznego wydarzenia programu Erasmus+ Sport oraz Europejskiego Korpusu Solidarności

treść strony

Doroczna konferencja programu Erasmus+ Sport

Program konferencji programu Erasmus+ Sport i Europejskiego Korpusu Solidarności obejmował debaty, sesje tematyczne oraz szkoleniowo-informacyjne, uzupełnione o wypowiedzi ekspertów, wybitnych sportowców, osób zarządzających organizacjami i instytucjami działającymi w obszarze sportu, aktywności fizycznej i zdrowego życia.

Szeroki zakres tematyczny poruszanych zagadnień – od edukacji opartej na uniwersalnych wartościach sportu, przez sport osób z niepełnosprawnościami, sport lokalny i akademicki, po e-sport i sport w Europejskim Korpusie Solidarności – stanowi inspirację i dużą dawkę praktycznych rozwiązań dla potencjalnych beneficjentów programu Erasmus+ Sport. Nie zabrakło również informacji o priorytetach programu, formalnościach aplikacyjnych i wytycznych do planowania i realizacji projektów.

Sesje i debaty, które były w centrum programu konferencji, zostały podsumowane, uzupełnione i wzbogacone wypowiedziami znakomitych gości, m.in.: dr. Pawła Poszytka, Dyrektora Generalnego Narodowej Agencji programu Erasmus+; Marcina Nowaka, szefa Misji Olimpijskiej Tokio 2020, wicemistrza Europy w sztafecie 4x100 m; Katarzyny Skowrońskiej, dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce, współprowadzącej Fundację Aktywnego Rozwoju; Cezarego Zamany, zwycięzcy Tour de Pologne, organizatora cyklu wyścigów rowerowych Mazovia MTB Marathon; Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk, Doradcy Prezydenta RP ds. sportu osób z niepełnosprawnością; Urszuli Włodarczyk, Dyrektorki Instytutu Sportu, mistrzyni Europy w wieloboju lekkoatletycznym.

Zapowiedź, podsumowanie i krótką relację z konferencji wraz z wypowiedziami uczestników, gości i organizatorów można zobaczyć na kanale YouTube FRSE.

Na tym samym kanale znajduje się pełny, przygotowany na potrzeby transmisji online zapis całej konferencji.

Pełny program wydarzenia oraz ankieta badawcza dla potencjalnych beneficjentów programu znajdują się w zakładkach.