A Ty? Co robisz z okazji #ErasmusDays?

ErasmusDays 2021

Czym jest #ErasmusDays?

#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, 14-16 października 2021 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji 🙂 !

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 zoragnizowaliście w Polsce! Poprzez social media udało dotrzeć się do milionów osób!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą 5. edycja #ErasmusDays będzie miała jeszcze większy zasięg.

Jak dołączyć do 5. edycji #ErasmusDays?
To bardzo proste!

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 14-16 października 2021 roku. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku ponownie zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci!

  1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
  2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
  3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland
  4. W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
  5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.

Podczas tegorocznej, 5. już edycji Erasmus Days skupiamy się na nastepujących tematach:

  1. Włączenie społeczne i różnorodność,
  2. Cyfryzacja,
  3. Ekologia i zmiany klimatyczne,
  4. Aktywne obywatelstwo,
  5. Upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w minionej perspektywie programu, w latach 2014-2020.