A Ty? Co robisz z okazji #ErasmusDays?

treść strony

ErasmusDays 2021

Od 14 do 16 października 2021 roku, oprócz tradycyjnych aktywności takich jak webinaria czy wydarzenia na platformach społecznościowych, zostanie zorganizowany Turniej Szachowy.

Całe zmagania będą transmitowane online na platformie twitch, a zmagania uczestników skomentują: mistrz FIDE Kacper Polok oraz Arcymistrz Maciej Klekowski. Turniej będzie składał się z dwóch etapów.

Pierwszy etap to kwalifikacje do Turnieju finałowego. Odbędą się one w czwartek i piątek (14-15.10.2021). Finaliści zostaną wyłonieni przy pomocy systemu szwajcarskiego, na dystansie 13 rund. Tempo gry to 5 minut na zawodnika. Z każdych kwalifikacji do II etapu awansuje ośmiu zawodników.

Drugi etap to Turniej finałowy, który odbędzie się w sobotę, 16 października. Tutaj wszystkie partie zostaną rozegrane w systemie pucharowym (pojedyncza eliminacja z partią rewanżową), więc na pewno nie zabraknie tego dnia emocji.

Udział w turnieju jest darmowy, a zapisy otwarte - czyli udział może wziąć każdy zainteresowany.

Zarejestruj się już dziś!

 

Czym jest #ErasmusDays?

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, między 14 a 16 października 2021 roku, na całym świecie (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji 🙂 !

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 zorganizowaliście w Polsce! Poprzez social media udało dotrzeć się do milionów osób!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą 5. edycja #ErasmusDays będzie miała jeszcze większy zasięg.

Jak dołączyć do 5. edycji #ErasmusDays?
To bardzo proste!

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 14-16 października 2021 roku. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku ponownie zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci!

  1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
  2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
  3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland
  4. W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
  5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.

Podczas tegorocznej, 5. już edycji Erasmus Days skupiamy się na nastepujących tematach:

  1. Włączanie społeczne i różnorodność,
  2. Cyfryzacja,
  3. Ekologia i zmiany klimatyczne,
  4. Aktywne obywatelstwo,
  5. Upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w minionej perspektywie programu, w latach 2014-2020.