Bądź z nami podczas kolejnej edycji ErasmusDays!

treść strony

ErasmusDays 2023

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie – tak jak w poprzednich latach – będą organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays. W poprzednich edycjach wydarzenia obejmowały seminaria, spotkania partnerów, wystawy fotograficzne, koncerty, flash moby, parady, pokazy taneczne, audycje radiowe, konferencje, gry, aktywności oraz spotkania online. Podczas tych wydarzeń będzie można dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić, a także wspólnie celebrować Europejski Rok Umiejętności. W tegorocznej edycji #ErasmusDays szczególnie zachęcamy do korzystania z narzędzi online: webinaria, wydarzenia na FB czy akcje na Instagramie to tylko niektóre z propozycji! 😊

W "Europejskim Roku Umiejętności" tym bardziej ważne jest, aby świętować różnorodność Europy. #ErasmusDays daje możliwość pokazania korzyści płynących z programu Erasmus+: programu, który pozwala uczestnikom odkrywać nowe kultury, doskonalić swoje umiejętności językowe, zwiększać swoją zdolność do zatrudnienia oraz przyjmować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej,

W zeszłym roku podczas 6. edycji #ErasmusDays w 2022 roku zorganizowano 6 295 wydarzeń w 58 krajach. Poprzez social media udało się dotrzeć do milionów osób!

Jak dołączyć do 7. edycji #ErasmusDays?
To bardzo proste!

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 9 do 14 października  2023 roku. Może to być: spotkanie lub debata, cyfrowa wystawa, wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram.

  1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
  2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
  3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach WWW. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland.
  4. W trakcie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas superpamiątka!
  5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.