#ERASMUSDAYS 2024: Zjednoczeni w świętowaniu europejskich wartości

treść strony

ErasmusDays 2024

Gotowi, do startu, start! Czas na świętowanie sukcesów programu Erasmus+ podczas #ErasmusDays 2024, które odbędą się od 14 do 19 października. Tegoroczna, już 8. edycja organizowana jest pod hasłem: „6 days to make Europe shine”.

#ErasmusDays stały się corocznym wydarzeniem, którego nie można przegapić. Od ich inauguracji w 2017 r. koncentrują się na pokazywaniu korzyści płynących z edukacji, szkoleń, mobilności oraz współpracy europejskiej.

Organizacja wydarzenia #ErasmusDays

#ErasmusDays podkreślają znaczenie Erasmusa+ oraz upowszechniają rezultaty projektów realizowanych w ramach programu.

Dlaczego warto zorganizować wydarzenie #ErasmusDays?

Świętowanie jedności europejskiej

Udział w #ErasmusDays to coś więcej niż tylko organizacja wydarzenia; to celebracja jedności europejskiej. Dołączając do tysięcy innych osób na całym kontynencie, stajesz się częścią ruchu promującego wartości współpracy, różnorodności i integracji.

Niezależnie od tego, czy jesteś przedstawicielem szkolnictwa wyższego, organizacji młodzieżowej, szkołą czy instytucją kształcenia zawodowego, te dni oferują możliwość prezentacji projektów, inicjatyw i sukcesów na scenie europejskiej. To szansa na pokazania swojej pracy i osiągnięć oraz inspirowanie innych do działania.

W tym roku koncentrujemy na sporcie w harmonii z Igrzyskami Olimpijskimi odbywającymi się w Paryżu. Gorąco zachęcamy uczestników do organizowania wydarzeń integrujących ten sportowy temat oraz podkreślających wartości fair play, inkluzji i wymiany kulturowej, które niesie ze sobą sport. Rektorzy są zaproszeni do wspierania i promowania tych inicjatyw w swoich instytucjach.

Jak dołączyć do 8. edycji #ErasmusDays? To bardzo proste!

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 14 do 19 października 2024 r. Mogą to być: spotkanie lub debata, cyfrowa wystawa, wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram.

1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania.

2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/.

3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach WWW. Pamiętaj, aby używać hashtagów: #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland.

4. W trakcie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas superpamiątka!

5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.