treść strony

27.01

2022

Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku

Zapraszamy nauczycieli na spotkanie online, którego tematem przewodnim będzie poznanie możliwości płytki MicroBit w praktyce.

Podczas bezpłatnego spotkania uczestnicy zaprogramują płytkę w takich środowiskach, jak MakeCode oraz Scratch. Poszukają też odpowiedzi na pytanie, jak jeszcze można wykorzystać możliwości płytki w pracy z uczniami, oraz stworzą pierwsze projekty z wykorzystaniem MicroBit.

Spotkanie poprowadzi Dorota Czech-Czerniak – nauczycielka matematyki i informatyki w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni oraz realizatorka projektów i programów z obszaru programowania, m.in. Mistrzowie Kodowania, SuperKoderzy, Intel Make Tomorrow, Code for Green. W pracy z uczniami stawia na innowacyjność i pracę projektową. Dwukrotnie znalazła się na Liście 100 osób mających wpływ na rozwój cyfryzacji w Polsce (w 2017 i 2020 roku).

TERMIN: 27.01.2022, godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: eTwinning Live

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy:

  1. Zalogować się na platformie eTwinning Live i przejść do sekcji WYDARZENIA.
  2. Za pomocą wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie. Wystarczy wpisać jego nazwę: PROGRAMOWANIE Z ETWINNING – Mój pierwszy projekt z MicroBit krok po kroku, i otworzyć, klikając w jego tytuł.
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA.
  4. W dniu webinarium (27.01.2022) wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100).

Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube eTwinning Polska.