treść strony

Podnoszenie jakości start-upów

Celem projektu jest podniesienie jakości rozwoju zawodowego start-uperów, młodych przedsiębiorców, dostawców usług kształcenia i szkolenia zawodowego w zakresie przedsiębiorczości cyfrowej.

Kształcenie i szkolenia zawodowe
Tytuł projektu:
Akcja:
Data realizacji:
Miejsce:

SAVE-start-ups: Stimulating And Validating digital Entrepreneurship as the best way to increasing the quality of start-ups

Akcja 2. Partnerstwa strategiczne

01.11.2019-31.10.2021

Rzeszów

 

Doświadczenia start-up’erów są powszechnie analizowane w wielu krajach, ponieważ działają one w konkretnych, przeważnie zaawansowanych technologicznie sektorach, a ich zakres działalności jest często przejściowy. Jest to pierwszy powód dla którego niniejszy projekt jest realizowany w ramach partnerstwa międzynarodowego. Drugim powodem jest doświadczenie podmiotów zaangażowanych w projekt (związanych ze start-up’ami, współpracujących z nimi lub wspierających je), które musi być połączone w celu wytworzenia efektu synergii.

Oferta projektu jest ściśle związana z transformacją cyfrową w edukacji i przedsiębiorczości. Grupą docelową projektu są młodzi przedsiębiorcy, a także trenerzy i dostawcy VET z Polski, Litwy, Hiszpanii, Cypru, Portugalii oraz Słowacji.

W projekcie zostały przygotowane materiały szkoleniowe w formie cyfrowej, ale to co jest równie ważne to fakt, że ich tematy same dotyczą zmiany w świecie cyfrowym m.in. Internetu rzeczy w praktyce przedsiębiorczej czy bezpieczeństwa cybernetycznego.

Szkolenie może być przeprowadzone na smartfonach w dogodnym dla uczącego się czasie i miejscu, dzięki czemu doskonale trafia do grupy docelowej, charakteryzującej się dużą mobilnością. Należy również zauważyć, że jakość materiałów szkoleniowych jest atrakcyjna i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Tym samym mogą być wykorzystane przez nauczycieli kształcenia zawodowego w szkołach, centrach kształcenia praktycznego i innych placówkach edukacyjnych.