Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Jak stać się wzorem do naśladowania?

Można? Zawsze można! Przedstawiamy cykl rozmów z osobami, które pomimo przeciwności losu osiągnęły spektakularny sukces: Edyta Herbuś, Anna Głogowska, Tomasz Barański i Rafał Maserak.

  • fot. FRSE

  • fot. FRSE

  • fot. FRSE

  • fot. FRSE

- Swoją drogę życiową wybrałam mniej lub bardziej świadomie mając 9 lat. Pasja mnie niosła. Taniec jest dla mnie naturalną, wręcz organiczną formą wyrażania swojej tożsamości. Wszystko inne było i jest zepchnięte na drugi plan - mówi szczerze Edyta Herbuś, polska tancerka, aktorka a także prezenterka telewizyjna. Jest trzykrotną mistrzynią Polski formacji tanecznych, dwukrotną zdobywczynią pucharu Polski formacji tanecznych, półfinalistką drugiej i czwartej edycji programu "Taniec z gwiazdami", a także zwyciężczynią 2. Konkursu Tańca Eurowizji. - Ja też tak miałem - wtóruje Edycie Tomasz Barański, zawodowy tancerz tancerz, choreograf, instruktor tańca sportowego, i założyciel grupy tanecznej „Next”. - Taniec to zawsze była najbliższa mi forma ruchu, która przychodziła mi lekko i bardzo naturalnie. 

Jak Tomasz Barański poradził sobie z trzytygodniową przerwą w treningach spowodowaną anginą? W jaki sposób Edyta Herbuś przezwyciężyła kłopoty finansowe na początku swojej kariery oraz kompleksy? Cały wywiad do zobaczenia TUTAJ.

- Nigdy nie jest za późno żeby zacząć. Naprawdę. W życiu dużo zależy od szczęścia, a szczęściu można pomagać. Swoje pasje można zacząć realizować po 40. i po 50. roku życia. Najfajniejsze rzeczy w życiu dzieją się przypadkiem - przekonuje Anna Głogowska, tancerka klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych, prezenterka telewizyjna. - Ja na zajęcia taneczne trafiłem właśnie przez przypadek, bo poszedłem na zastępstwo za kolegę, który się rozchorował. I tak już zostałem do dnia dzisiejszego - opowiada Rafał Maserak, tancerz klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich, trzykrotny wicemistrz Polski w „10 tańcach” (latynoamerykańskich i standardowych), oraz dwukrotny wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, który reprezentował Polskę na międzynarodowych festiwalach tańca w Blackpool, German Open, International, UK czy Allassio.

O tym co zmotywowało Rafała Maseraka żeby wytrwać i nie porzucić tańca, a co zmotywowało Annę Głogowską w wywiadzie dostępnym TUTAJ.

Cykl wywiadów powstał dzięki przyłączeniu się Polskiej Narodowej Agencji Erasmus+ do inicjatywy Komisji Europejskiej „How to be a Role Models?” Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie osób i instytucji – wzorów do naśladowania – które mogłyby zainspirować osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Takim wzorem do naśladowania może być każdy człowiek.