Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Konferencja programu Erasmus+ Sport

Zapraszamy do udziału w konferencji dotyczącej możliwości realizacji projektów w programie Erasmus+ Sport.

  • fot. Darren Baker/Fotolia

Konferencja odbędzie się w ramach zaproszenia do składania wniosków w marcu i kwietniu 2022 r. Wydarzenie będzie zorganizowane w formule online na platformie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ 21 grudnia 2021 r., w godz. 11.00-14.30. Udział w konferencji jest nieodpłatny, ale wymaga wcześniejszego zarejestrowania się poprzez formularz online.

Program wydarzenia obejmuje:

  1. Debatę nt. edukacji opartej na uniwersalnych wartościach sportu oraz sportu w perspektywie nowej edycji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
  2. Priorytety dla projektów programu Erasmus+ i Erasmus+ Sport.
  3. Pięć sesji tematycznych dotyczących różnych aspektów sportu i aktywności fizycznej wraz z możliwościami realizacji działań w poszczególnych obszarach w ramach programu Erasmus+ Sport – z przykładami dobrych praktyk. Sesje tematyczne będą koncentrować się wokół następujących zagadnień:
  • Sport osób z niepełnosprawnościami
  • Sport akademicki w Erasmusie+
  • Sport lokalny w Polsce
  • E-sport
  • Sport w Europejskim Korpusie Solidarności
  1. Informacje o konkursie programu Erasmus+ Sport na rok 2022 – sesja poświęcona najważniejszym aspektom ubiegania się o fundusze (formalne przygotowanie wniosku).

Do udziału w sesjach tematycznych zaprosiliśmy ekspertów, praktyków, sportowców, medalistów olimpijskich, koordynatorów międzynarodowych programów i wolontariuszy.

Do pobrania