Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

Science is Wonderful! 2021: wydarzenie online dla szkół

Wirtualna edycja wydarzenia Science is Wonderful! wprowadzi świat nauki, eksperymentów i odkryć naukowych do szkół podstawowych i średnich w całej Europie.

  • fot. FRSE

Uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję zainspirować się naukowcami z różnych dziedzin nauki dzięki dyskusjom online, webinariom, prezentacjom i nie tylko. To w pełni cyfrowe wydarzenie odbędzie się między 10 a 26 listopada, a przez cały rok będzie można korzystać z materiałów dodatkowych dostępnych online za pośrednictwem platformy Science is Wonderful! Digital.

Science is Wonderful! rozpocznie się 10 listopada od inauguracji i uruchomienia strony internetowej. Inaugurację uświetni swoim wystąpieniem europejska komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, Mariya Gabriel. Ceremonia inauguracji odbędzie się online w 8 różnych językach europejskich: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim, portugalskim i bułgarskim. Zarejestruj się!

Science is Wonderful! będzie nabierać rozpędu przez cały listopad, zanim wystartuje internetowy tydzień Science is Wonderful! Live, od 22 do 26 listopada. Podczas tego tygodnia odbędzie się seria webinariów w językach ojczystych naukowców oraz zajęcia zgłębiające różne dziedziny nauki, a także specjalne sesje Meet the Scientist! dla nauczycieli i uczniów, podczas których będzie można śledzić eksperymenty i słuchać prawdziwych historii kryjących się za zmieniającymi świat odkryciami naukowymi. Interaktywna platforma pozwoli uczniom na zaangażowanie się i zadawanie wszelkich pytań naukowcom w ich własnym języku.

Na zakończenie tygodnia Science is Wonderful! Live (26 listopada), odbędzie się ceremonia zamknięcia z udziałem Themis Christophidou, dyrektor generalnej ds. edukacji, młodzieży, sportu i kultury w Komisji Europejskiej, podczas której będzie można również przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia i wysłuchać refleksji nauczycieli, uczniów i naukowców. Będzie to także okazja do poznania szeregu dostępnych możliwości dalszego dzielenia się i uczenia dzięki stale powiększającej się społeczności Science is Wonderful! oraz całej gamie innych unijnych inicjatyw edukacyjnych skierowanych do młodzieży i nauczycieli. Podobnie jak inauguracja, ceremonia zamknięcia będzie dostępna w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim, portugalskim i bułgarskim.

Science is Wonderful! to więcej niż seria corocznych działań internetowych. Dzięki nowej platformie Science is Wonderful! Digital nauczyciele i uczniowie bȩdą mogli czerpać inspirację do swoich zajęć nie tylko podczas tygodnia wydarzenia ale także przez cały rok, korzystając z materiałów edukacyjnych w wielu językach i obejmujących:

  • pokazy wideo,
  • poradniki do praktycznych eksperymentów,
  • nowe pomysły na lekcje,
  • gry i zabawy edukacyjne.

Science is Wonderful! jest źródłem informacji o nauczaniu przedmiotów ścisłych powstałym dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z całej Europy. Platforma cyfrowa zawiera stale rosnące repozytorium wypróbowanych i przetestowanych materiałów edukacyjnych dostępnych dla nauczycieli w różnych językach oraz dostosowanych do różnych potrzeb.