Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Wyłączenie platformy eTwinning.net

W połowie września 2022 r. dotychczasowa platforma eTwinning.net ostatecznie przestanie działać. Od 15 września wszelkie działania prowadzone będą na nowej, zintegrowanej przestrzeni European School Education Platform (ESEP).

  • fot. Shutterstock

Obecnie trwa migracja danych, w tym projektów. Osoby, które jeszcze nie założyły konta na EU Login (wymagane do logowania się na nowej platformie ESEP), powinny dopełnić tej formalności jak najszybciej. Przypominamy o konieczności użycia tego samego adresu mailowego, który widnieje na „starych” kontach eTwinningowych. Szczegóły tutaj.

  • Podczas pierwszego logowania na ESEP użytkownicy mogą zostać poproszeni o podanie danych placówki szkolnej. Można ją wyszukać poprzez określenie kraju i wpisanie charakterystycznych słów, fraz zawartych w jej nazwie (zgodnych z tym, co widnieje na „starej” wersji platformy). Jeśli wyszukiwarka nie odnajdzie placówki, trzeba dodać nową nazwę szkoły.
  • Po wprowadzeniu danych szkoły nie jest ona automatycznie dodawana do kont użytkowników. Należy ją odszukać w bazie i dopiero wtedy dodać do profilu.
  • Niezwykle ważne jest właściwe określenie swojej roli w dodawanej placówce. Trzeba wybrać zgodnie z pełnioną funkcją: nauczyciel, dyrektor szkoły, psycholog, bibliotekarz itp. Funkcja „Company Staff” dotyczy niepedagogicznych pracowników placówki. Jej wybranie zablokuje możliwość korzystania z sekcji eTwinning, która przeznaczona jest dla wcześniej wymienionych, pedagogicznych pracowników szkół.
  • Po dodaniu placówki użytkownik zostanie poinformowany o spełnieniu kryteriów eTwinning i zapytany o chęć uczestnictwa w programie. Jeśli taki formularz się nie pojawi, trzeba przejść na swój profil. Przy nazwie placówki jest możliwość aplikowania o udział w eTwinning (trzy kropki obok nazwy i opcja Apply for eTwinning).
  • Konto po takim zgłoszeniu zostanie poddane procesowi walidacji, a po zatwierdzeniu użytkownicy zyskają dostęp do eTwinningowych funkcjonalności portalu.