treść strony

14.10

2024

ErasmusDays 2024

Czas na świętowanie sukcesów programu Erasmus+ podczas #ErasmusDays 2024, które odbędą się od 14 do 19 października. Tegoroczna, już 8. edycja organizowana jest pod hasłem: „6 days to make Europe shine”.

#ErasmusDays stały się corocznym wydarzeniem, którego nie można przegapić. Od ich inauguracji w 2017 r. koncentrują się na pokazywaniu korzyści płynących z edukacji, szkoleń, mobilności oraz współpracy europejskiej. W edycji 2023 odbyło się ponad 9000 wydarzeń w ponad 50 krajach, tak więc w tym roku czeka nas wyzwanie, aby zorganizować jeszcze więcej!

Udział w #ErasmusDays to coś więcej niż tylko organizacja wydarzenia – to celebracja jedności europejskiej. Dołączając do tysięcy innych osób na całym kontynencie, stajesz się częścią ruchu promującego wartości współpracy, różnorodności i integracji.

Niezależnie od tego, czy jesteś przedstawicielem szkolnictwa wyższego, organizacji młodzieżowej, szkołą czy instytucją kształcenia zawodowego, te dni oferują możliwość prezentacji projektów, inicjatyw i sukcesów na scenie europejskiej. To szansa na pokazanie swojej pracy i osiągnięć oraz inspirowanie innych do działania.

W tym roku koncentrujemy się na sporcie w harmonii z Igrzyskami Olimpijskimi odbywającymi się w Paryżu. Gorąco zachęcamy uczestników do organizowania wydarzeń integrujących ten sportowy temat oraz podkreślających wartości fair play, inkluzji i wymiany kulturowej, które niesie ze sobą sport. Rektorzy są zaproszeni do wspierania i promowania tych inicjatyw w swoich instytucjach.

Jak dołączyć do 8. edycji #ErasmusDays? To bardzo proste!
 • Zaplanuj wydarzenie.
  Spotkanie, debata, cyfrowa wystawa, wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne online – wybór należy do ciebie!
 • Zarejestruj swoje wydarzenie.
  Możesz to zrobić na stronie: erasmusdays.eu/organize-an-event.
 • Promuj wydarzenie.
  Pobierz grafiki, używaj hashtagów #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland w social mediach.
 • Dokumentuj i dziel się.
  Rób zdjęcia podczas eventu i prześlij je do nas wraz z krótkim opisem.

Więcej informacji