Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

„Europejskie inicjatywy dla sportu”: seminarium szkoleniowe

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają na seminarium szkoleniowe „Europejskie inicjatywy dla sportu (priorytety, programy, finansowanie)”.

  • fot. Shutterstock

Wydarzenie odbędzie w formie stacjonarnej w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie 8 grudnia 2022 r., w godz. 10:00-14:45.

Udział w seminarium szkoleniowym jest nieodpłatny, ale wymaga wcześniejszego zarejestrowania się (obowiązuje limit 150 osób). Rejestracji można dokonywać do 6 grudnia 2022 r. (do końca dnia) poprzez formularz rejestracyjny. Program wydarzenia obejmuje trzy powtarzane sesje warsztatowe, w ramach których prowadzone będą trzy spotkania szkoleniowe – każdy uczestnik będzie więc miał możliwość wzięcia udziału we wszystkich częściach seminarium.

Wszyscy uczestnicy seminarium szkoleniowego otrzymają również link do transmisji streamingu konferencji oraz debaty o przyszłości sportu powszechnego w Unii Europejskiej oraz priorytetach i finansowaniu w inicjatywach UE w obszarze sportu. Konferencja rozpocznie się 9 grudnia 2022 r. o godz. 14.30. Podczas konferencji i debaty omówione zostaną perspektywy w obszarze sportu na rok 2023, zestawienie udziału polskich organizacji i instytucji realizujących projekty w programie Erasmus+ Sport w latach ubiegłych oraz przykłady dobrych praktyk w programie Erasmus+ Sport i Europejskim Korpusie Solidarności. Link do streamingu zostanie przesłany zarejestrowanym osobom w późniejszym terminie.

Każda z trzech sesji seminarium szkoleniowego, które odbędzie się 8 grudnia 2022 r., składać się będzie z trzech powtarzanych paneli:
1. Erasmus+ Sport 2020 – Projekty partnerskie, wydarzenia sportowe.
2. Erasmus+ Sport 2020 – mobilności edukacyjne kadry sportowej.
3. Europejski Korpus Solidarności.