Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje
-
Komisja Europejska
Data publikacji: 29.07.2024
Maraton programowania edukacji cyfrowej – Digital Education Hackathon (DigiEduHack) 2024
Od 8 do 17 listopada 2024 r. odbędzie się kolejny Hackathon Edukacji Cyfrowej (DigiEduHack), czyli seria 24-godzinnych lokalnych maratonów programowania, których uczestnicy spotkają się, aby tworzyć rozwiązania dla różnorodnych wyzwań związanych z edukacją cyfrową. Zapraszamy do udziału!
DigiEduHack to inicjatywa UE, której celem jest wspieranie innowacji, współpracy i kreatywności oraz stymulowanie pozytywnych zmian w edukacji cyfrowej.
Hackaton to maraton programowania skierowany do programistów i przedstawicieli pokrewnych zawodów, ale nie tylko. Jeśli reprezentujesz instytucję zainteresowaną organizacją lokalnego wydarzenia lub jesteś studentem, nauczycielem czy przedsiębiorcą albo entuzjastą edukacji cyfrowej, możesz dołączyć do wspólnego hackowania! DigiEduHack oferuje wyjątkową przestrzeń, w której możesz uwolnić swoją kreatywność i poznać najnowsze trendy i technologie w edukacji cyfrowej.
W tym roku lokalne hackatony odbędą się pod hasłem „Wyobraźmy sobie cyfrową edukację przyszłości”. W DigiEduHack masz szansę uczestniczyć w dynamicznych wydarzeniach lokalnych, nawiązać kontakt z różnorodną społecznością podobnie myślących osób i zaprezentować swoje umiejętności i talent na scenie globalnej. DigiEduHack to idealne miejsce dla każdego, kto chce wyprzedzić konkurencję i kształtować przyszłość edukacji w epoce cyfrowej.
Uczestnictwo w DigiEduHack 2024 niesie ze sobą szereg korzyści:
- Dla szkół zorganizowanie hackatonu może być doskonałym sposobem na promowanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów, rodziców i pracowników szkół. Może pobudzić kreatywność i innowacyjność uczniów, nauczyć ich ważnych wartości, takich jak praca zespołowa, a także dać większą pewność siebie w wyrażaniu swojego głosu. Zorganizowanie hackatonu sprawi, że szkoły będą miały okazję lepiej poznać wyzwania i potrzeby edukacyjne, w tym odkryć nowe technologie edukacyjne i narzędzia cyfrowe.
- W przypadku sektora publicznego organizacja hackatonu może zgromadzić różnorodne osoby, jak np. nauczycieli, studentów czy ekspertów ds. technologii, z których każdy wniesie do wspólnych działań pomysły i opinie wynikające z ich własnego środowiska. Nawiązanie współpracy może przyczynić się do innowacji w sektorze technologii edukacyjnych (EdTech) i poprawić dostępność możliwości edukacyjnych.
- Innym rodzajem organizacji, które mogą zorganizować hackaton, są organizacje prywatne, takie jak start-upy lub liderzy branż. W przypadku organizacji prywatnych hackaton umożliwi poznanie różnych interesariuszy i odkrycie nowych talentów w obszarach edukacji, technologii, projektowania lub przedsiębiorczości. Nowe osoby mogą stanowić ogromną wartość dodaną dla instytucji, ich projektów lub usług. Ponadto hackatony mogą także łączyć instytucje z potencjalnymi partnerami, inwestorami i klientami.
Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie DigiEduHack Czym jest DigiEduHack? – DigiEduHack 2024 oraz w cyklu webinariów dostępnych na kanale YT.
Zainteresowane organizacje mogą także kontaktować się bezpośrednio pod adresem: contact@digieduhack.com.
DigiEduHack jest inicjatywą powstałą w ramach Planu działania w dziedzinie edukacji cyfrowej na lata 2021-2027 Komisji Europejskiej.
Dołącz do nas już dziś i kształtuj przyszłość edukacji cyfrowej!