Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

Na zakończenie – ścisłe i wspólne tworzenie

Zapraszamy na webinarium z serii „Sztuka edukacji”, na którym przybliżymy uczestnikom rolę sztuki jako pełnoprawnej dziedziny w nowoczesnej edukacji, prowadzącej do poznawania świata i rzeczywistego rozwoju.

  • fot. eTwinning

Dzięki edukacji przez sztukę w metodach projektowych można łączyć szkolne przedmioty za pomocą twórczych aktywności, aby ukazać wiedzę i świat w holistycznym ujęciu. Nie chodzi oczywiście o spłycanie tematów, lecz o zaprezentowanie ich z wielu stron. Świat bowiem nie dzieli się na przedmioty, ale stanowi nierozerwalną i współzależną całość. Taka kreatywna edukacja sprawdza się nie tylko na lekcji plastyki czy języka polskiego, lecz także historii, fizyki, a nawet matematyki, bo w doświadczeniu twórczym uczymy się najlepiej. Podsumowując cały cykl, porozmawiamy o nauce przedmiotów ścisłych za pomocą sztuki i o roli twórczego nauczyciela.

Ekspertka: Małgorzata Minchberg – artystka wizualna, doktor pedagogiki, specjalistka ds. edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, zdobywczyni tytułu Inspiratora Kultury na Mazowszu 2021. Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych zrealizowanych przy współpracy z różnymi instytucjami (m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowym, Galerią Narodową Zachęta, Centrum Nauki Kopernik). Nauczycielka sztuki i wykładowczyni akademicka. Autorka publikacji z zakresu pedagogiki twórczości (w 2019 r. nagroda EFC za artykuł „Współpraca międzyprzedmiotowa. Artysta w szkole”). Edukuje dla sztuki i przez sztukę.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube eTwinning Polska.

TERMIN: 22.06.2022, godz. 19:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: ClickMeeting

Aby wziąć udział w spotkaniu, online należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.